Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
03/08/2020 - 20:35

Przetarg na budowę stadionu Sandecji ogłoszony! [WIZUALIZACJE]

Władze Nowego Sącza ogłosiły przetarg na budowę nowego stadionu Sandecji. Na tę wiadomość czekało wielu mieszkańców, przede wszystkim kibice Sandecji. Oferta skierowana jest nie tylko do polskich firm, ale również przedsiębiorstw z terenu Unii Europejskiej. Wszelkich formalności związanych ze startem w przetargu należy dopełnić do 11 września tego roku.

Ogłoszenie o przetargu na budowę nowego stadionu Sandecji powinno już niebawem pojawić się w dzienniku urzędowymi Unii Europejskiej.

Długi termin na składanie ofert jest związany z charakterem i rozmiarami planowanego przedsięwzięcia.

- Czekamy na oferty do 11 września br. do godz. 11.30. – powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Pół godziny później nastąpi uroczyste otwarcie kopert z ofertami, jakie przedstawią potencjalni wykonawcy.

Czytaj także: Zielone światło dla budowy stadionu w Nowym Sączu, ale…

Oferty rozpatrzy spółka Nowosądecka Infrastruktura Komunalna. Do jej obowiązków należy zarówno przygotowanie budowy stadionu, jak i nowego urzędu miasta oraz parkingu na kilkaset miejsc.

Przypomnijmy, że wspomniana spółka została utworzona po to, aby czuwać nad realizacją budowy zarówno nowego obiektu sportowego przy ul. Kilińskiego, jak też nowego magistratu.

Jak zaznaczył gospodarz miasta przy wyborze wykonawcy inwestycji, miasto będzie kierowało się nie tylko samą ceną usługi, ale także stabilnością finansową danego oferenta. Biorą również pod uwagę

udział w przetargu firm zagranicznych z terenu Unii Europejskiej.

Prezydent przyznał, że miasto liczy się z tym, że ceny, jakie zostaną zaproponowane na zrealizowanie tej inwestycji mogą być naprawdę różnorodne.

- Spodziewamy się ofert różnych cenowo. Zakładamy widełki rzędu 35-45 mln złotych – powiedział gospodarz miasta

Czytaj także: Nowy Sącz: co będzie z budową stadionu i ratusza? Projekt uchwały do poprawy

Budowa nowego stadionu będzie realizowana, jak zapowiadały władze miasta etapami.

Etap pierwszy obejmuje budowę stadionu na 4500 miejsc. Kibice przyjezdni będą mieli do dyspozycji 275 miejsc w oddzielnym sektorze. Na nowym stadionie ma być podgrzewana murawa, a wokół niego mają zostać wybudowane parkingi.

- O drugim etapie będziemy myśleli, jeśli zajdzie taka potrzeba – dodaje prezydent.

Budowa nowego stadionu przy ul. Kilińskiego ma być realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Skąd będą pochodzić pieniądze na przebudowę starego stadionu?

Jedno jest pewne. Takie środki nie będą pochodziły z budżetu miasta.

Pieniądze ma pozyskać spółką Nowosądecka Infrastruktura Komunalna. Prezydent pytany przez dziennikarzy czy jest już na tę inwestycję zabezpieczenie finansowe odpowiedział, że miasto ma do końca tego miesiąca uzyskać promesy od instytucji finansowych.

- Są trzy kierunki – mówił Ludomir Handzel. – Jeden to oczywiście kierunek kredytowy, ale też bardzo aktywny jest europejski podmiot komercyjny, który chce zainwestować w to przedsięwzięcie.

Choć przetarg został przygotowany w formule "zaprojektuj i wybuduj", podstawą dla przyszłego wykonawcy będzie istniejący już projekt nowego stadionu, który wymaga, zdaniem prezydenta, pewnych poprawek.

Projekt będzie musiał uwzględniać oczekiwania miasta wobec nowego sportowego obiektu przy ul. Kilińskiego.

- Oczekujemy, że od momentu podpisania umowy inwestor zmieści się z budową nowego stadionu i infrastruktury w czasie nie przekraczającym dwóch lat – dodał prezydent.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM. wizualizacje – Urząd Miasta Nowego Sącza.

Nowy Sącz: przetarg na budowę stadionu Sandecji ogłoszony! [WIZUALIZACJE]
Władze Nowego Sącza ogłosiły przetarg na budowę nowego stadionu Sandecji. Na tę wiadomość czekało wielu mieszkańców, przede wszystkim kibice Sandecji. Oferta skierowana jest nie tylko do polskich firm, ale również przedsiębiorstw z terenu Unii Europejskiej. Wszelkich formalności związanych ze startem w przetargu należy dopełnić do 11 września tego roku.


Dziękujemy za przesłanie błędu