Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 marca. Imieniny: Jordana, Marcina, Róży
20/01/2021 - 20:45

Potężna hala sportowa w Korzennej już prawie gotowa. Ze szkołą łączy ją tunel

Prawo budowlane w Polsce jest uznawane za bardzo wymagające. Często, aby postawić budynek, trzeba spełnić surowe i skomplikowane wymagania. Na szczęście wykonawca hali sportowej w Korzennej ma to już za sobą. Niedługo otwarcie.

Im obiekt jest większy, tym większe prawo stawia mu wymogi. Uzyskanie pozwolenia na budowę to nierzadko wierzchołek góry lodowej. Wykonawca hali sportowo-widowiskowej w Korzennej przeszedł już wszystkie etapy, a budynek czeka na ostateczny odbiór. Postępujące z dnia na dzień prace wykończeniowe dają już o sobie znać. Mieszkańcy mogą sobie wyobrazić, jak będzie wyglądało wnętrze jedynego takiego obiektu w gminie.

Gotowe są już elewacje oraz stolarka drzwiowa i okienna. Przed budynkiem pojawił się przestronny parking. Wewnątrz hali jest ogrzewanie, dlatego, mimo niskich temperatur, budowlańcy mogą kontynuować swoje prace i ostateczne poprawki.

Czytaj też: Korzenna przygotowuje się na powrót wojska. Na Podhalańczyków czeka Wojnarowa

Płyta boiska została pokryta nowoczesną wykładziną odpowiadającą obecnym standardom przewidzianym dla obiektów sportowych. Na załączonych poniżej zdjęciach widać już trybuny dla kibiców, szatnie i toalety. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym miesiącu - zgodnie z planem - hala powinna być gotowa do odbioru. Największy obiekt sportowy na terenie gminy ma służyć także podczas wydarzeń kulturalnych i koncertów. Czekamy na pierwsze rozgrywki. (k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Korzenna)

Potężna hala sportowa w Korzennej już prawie gotowa. Ze szkołą łączy ją tunel
Fot. UG Korzenna


Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021