Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
20/10/2020 - 17:25

Podwodne oświetlenie i wanna spa. Jak będzie wyglądał basen w Korzennej?

Inwestycja związana z budową basenu sportowo-rekreacyjnego w Korzennej niedługo wkroczy w kluczową fazę. Zbliża się termin pierwszego przetargu - już niedługo dowiemy się kto zwycięży. Jak ma wyglądać pływalnia? Na jakie atrakcje będą mogli liczyć mieszkańcy gminy i okolic?

Jak będzie wyglądał nowy basen? Przy wejściu pojawi się kasa, metalowe bramki i punkt obsługi klienta. Szatnie dla użytkowników pływalni będą wyposażone w przestronne szafki z elektronicznym systemem zamykania. Z wstępnych planów wynika, że sama niecka basenu będzie miała 25 metrów długości i prawie 10 metrów szerokości. Głębokość basenu będzie uzależniona od ukształtowania dna. Po jednej stronie ma być około 1,2, natomiast po przeciwnej stronie nawet do 1,8 metra głębokości.

Przy brzegu będą zainstalowane metalowe drabinki ułatwiające wejście i wyjście z wody, a także pozwalające zanurzyć się pod powierzchnią tym, którzy dopiero uczą się pływać. Na basenie będzie również coś dla miłośników skakania na główkę. Antypoślizgowe słupki startowe i specjalne liny torowe umożliwią sportową rywalizację, a nawet organizowanie profesjonalnych zawodów pływackich. Niecka basenu ma być wyposażona w oświetlenie podwodne.

Architekci przewidzieli również wannę spa o powierzchni prawie 5 metrów kwadratowych, w której będzie można się zrelaksować i odpocząć po intensywnym pływaniu. Basen ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj też: Ostatnia prosta. Niedługo hala sportowa w Korzennej zostanie oddana do użytku

- Planuję rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na wykonanie tej inwestycji, która będzie miała znaczenie nie tylko rekreacyjne, ale także pozwoli prowadzić na miejscu zajęcia z profilaktyki zdrowotnej – mówił w jednej z rozmów z ”Sądeczaninem” wójt gminy, Leszek Skowron. Firmy zainteresowane wykonaniem inwestycji mogą składać swoje propozycje do dnia 27 października br., czyli jeszcze przez tydzień. Zakładając, że organizatorom uda się wyłonić zwycięzcę już podczas pierwszego terminu przetargu, pływalnia powinna być gotowa za kilkanaście miesięcy. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu