Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
24/11/2020 - 10:20

Piwniczna-Zdrój: przy trasie Aqua Velo na Obidzę stoi już MOR

Dobre wieści dla rowerzystów. Przy jednym z najtrudniejszych podjazdów Aqua Velo, czyli z Kosarzysk na Obidzę w Piwnicznej-Zdroju wybudowano już Miejsce Obsługi Rowerów.

Aqua Velo to międzynarodowa sieć tras rowerowych, które spinają uzdrowiska Krynicę-Zdrój, Muszynę – Piwniczną-Zdrój - Szczawnicę - Vyšné Ružbachy-S, Tarub  Ľubovňa - Ľubovnianske, Kúpele Bardejov - Bardejov Spa. Z racji przewyższeń dedykowana jest przede wszystkim rowerzystom, którzy lubią wyzwania i spory wysiłek fizyczny. Dlatego już na etapie jej wytyczania założono też budowę kilku Miejsc Obsługi Rowerów.

Zobacz też: Rowerzyści! Piwniczna-Zdrój wytyczyła już szlak AQUA VELO!

W Piwnicznej-Zdroju trasa przebiega po wyjątkowo atrakcyjnym, ale i wymagającym kondycyjnie  terenie. Obejmuje m.in. Aleję Czercz by dotrzeć aż na Obidzę, gdzie czeka na rowerzystów czeka spore przewyższenie z finałem na wysokości ponad 930 metrów z niezapomnianym widokiem na lwią część Beskidu Sądeckiego. I mimo że mamy już listopad nadal korzysta z niej bardzo wielu rowerzystów, dla których mamy dziś bardzo dobre wieści.

Otóż przy wjeździe Kosarzyska – Obidza wybudowano już MOR. Obiekt stoi mniej więcej w połowie odcinka. – Za kilka dni pojawi się tu stacja serwisowa z narzędziami do naprawy rowerów – zapowiada burmistrz Dariusz Chorużyk podkreślając, że na terenie gminy staną jeszcze dwa takie obiekty, ale już w ramach innych projektów. 

Kolejny MOR przy Aqua Velo powstanie też już na dniach w Rytrze. W tym wypadku rowerzyści będą mogli wypocząć i sprawdzić stan roweru w okolicy parkingu pod zamkiem, bo właśnie pod tym zamkiem zaczyna się ryterska część trasy, która biegnie dalej w stronę Wielkiego Rogacza a potem w stronę Obidzy, by zakończyć się już w Szczawnicy. (e.stachura@sadeczanin.info Dariusz Chorużyk)Dziękujemy za przesłanie błędu