Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
13/01/2023 - 21:10

Pasjonaci biegają również zimą! Małopolska Etapowa Triada dostarczyła wielu emocji

Aby utrzymać odpowiednią formę, trzeba trenować przez cały rok. Najlepiej wiedzą o tym biegacze. Kilka dni temu uczestniczyli w zimowej Etapowej Triadzie. Górskie trasy dodawały tylko dodatkowego smaczku emocjonującej rywalizacji!

Małopolska Etapowa Triada

Przywykliśmy do widoku biegaczy w lecie. Kiedy tylko zrobi się cieplej, na trasach pojawia się wielu amatorów tego sportu. Okoliczne ścieżki są ich pełne. Czy jednak można biegać również zimą? Oczywiście, że tak! Ten sport charakteryzuje się tym, że uprawiający go mogą się dostosować do wszystkich warunków. Przez cały rok odbywają się również zawody.

Niedawno przeprowadzona została kolejna edycja Małopolskiej Etapowej Triady. Amatorzy biegania rywalizowali na trasach wokół Krościenka nad Dunajcem. Na starcie jak zawsze pojawiło się wielu zawodników. Zabawa oraz rywalizacja była znakomita, a emocji nie brakowało.

Rywalizacja wokół Krościenka nad Dunajcem

Zawody odbywały się w weekend 7-8 stycznia (łączny dystans to 70 km, a suma podejść prawie 4000 m). W pierwszym etapie (33 km) zwyciężył Dariusz Tarasek, a w drugim i trzecim (6 oraz 31 km) – Daniel Żochowski. W klasyfikacji generalnej Super Ultra triumfował Tarasek, przed Michałem Korzeniewskim i Robertem Rosikiem.  

Biegi to wspaniały sport, pozwalający utrzymywać formę fizyczną i kształtować charakter. Zawodów w naszym regionie nie brakuje. Podobnie jak uczestników. Warto biegać! ([email protected], fot.: MG)Dziękujemy za przesłanie błędu