Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
08/12/2019 - 12:35

Nowy Sącz: zakończył się IX Integracyjny Turniej Warcabowy

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu przy ulicy Broniewskiego 1 odbył się już dziewiąty z kolei Integracyjny Turniej Warcabowy. Jak co roku patronat nad turniejem objął starosta nowosądecki.

Dnia 05 grudnia 2019r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu przy ulicy Broniewskiego 1 odbył się już dziewiąty z kolei  Integracyjny Turniej Warcabowy.
Impreza została przygotowana i przeprowadzona przez wychowawców SOSW: Andrzeja Majerskiego – który również sędziował cały turniej - oraz: Elżbietę Żeliszewską, Annę Kujawską i Wojciecha Hojdysa.

W zawodach brało udział 40 zawodników i zawodniczek z różnych miejscowości powiatu nowosądeckiego przy czym najliczniejszą grupę stanowili wychowankowie SOSW w Nowym Sączu oraz szkoły podstawowej z Kadczy i Chomranic. W rozgrywkach warcabowych szczególny nacisk położono na grę fair play a gra w warcaby stała się okazją do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk Sądecczyzny.

 Po krótkich przygotowaniach w głównej sali Ośrodka, gracze rozpoczęli zmagania o godz. 09:00. Przyjęty został tzw. szwajcarski system rozgrywek a kojarzenia zawodników dokonywały się za pośrednictwem programu komputerowego. Aby wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach rozegrano 5 rund.  Po prawie trzech godzinach intensywnych rozgrywek wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach.

 W kategorii chłopców czołowe miejsca zajeli:
Karol Oracz – SOSW Nowy Sącz
Kacper Dutka – SP Chomranice
Daniel Oracz – SOSW Nowy Sącz

W kategorii dziewczyn najlepsze okazały się:
Weronika Zielińska – SP Kadcza
Oliwia Zięba – SP Chomranice
Gabriela Smajdor – SP Chomranice

Dyplomy za grę fair-play odebrali: Dawid Koralik (SOSW Nowy Sącz) i Mateusz Kujawski (SP Biczyce Dolne).

Turniej warcabowy dla wychowanków SOSW i innych szkół został zorganizowany dzięki ofiarności sponsorów i darczyńców do których należy wiele firm z terenu Sądecczyzny. Dzięki wsparciu sponsorów wszystkie  dzieci otrzymały dyplomy, medale oraz wiele cennych nagród, m.in albumy, książki i artykuły biurowe. Najlepsi zawodnicy turnieju zabrali do domów puchary.

Aby zmagania zawodników przebiegały sprawnie i bezproblemowo w turniej zaangażowani byli również wolontariusze. Dziewiąta edycja turnieju okazała się równie udana jak poprzednie. Za rok spotkamy się na 10 edycji  mając nadzieję na szersze rozpropagowanie warcabów i innych gier planszowych w środowisku uczniów z terenu powiatu nowosądeckiego i okolic. (opr. red.)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe