Środa, 1 maja. Imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony
08/07/2022 - 10:50

Nasi pokazali moc na Mistrzostwach Europy. Na medal nigdy nie jest za późno

Nasi zawodnicy kolejny raz zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności. W mijającym tygodniu sukcesy święciły cheerleaderki. Medal wywalczył także rywalizujący w crossmintonie gorliczanin Jerzy Knot. A wszystko na imprezach o skali europejskiej.

Rozpoczęły się wakacje, ale sportowcy nie próżnują. Mimo, że w wielu rozgrywkach trwają przerwy, inne dyscypliny cały czas aktywnie biorą udział w zawodach. Oczywiście nie brakuje także sukcesów odnoszonych przez zawodników z naszego regionu.

Od 30 czerwca do 2 lipca 2022 roku w Zagrzebiu odbywały się Mistrzostwa Świata w crossmintonie. Nie jest to na pewno zbyt znana dyscyplina, ale osób, które ją uprawiają nie brakuje. Dodajmy, że łączy w sobie elementy tenisa, badmintona i squasha.

W zawodach wystąpiło 364 zawodników z 23 krajów świata. Rywalizowali o medale w 17 kategoriach indywidualnych i 11 mikstach. Brązowym medalistą w grupie +60 został gorliczaninJerzy Knot. Złożyły się na to zwycięstwa z nad Jiří Novákiem (Czechy), Ericem Tanca (Francja), Norbertem Richterem (Niemcy) oraz Slobodanem Jerkovićem (Serbia).

Ze świetnej strony kolejny raz pokazały się cheerleaderki, z grupy Cheer ns, które zajęły trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Atenach. Warto dodać, że nie tak dawno sądeczanki tworzyły kadrę narodową, która podczas Mistrzostw Świata w USA także wywalczyła brąz. Forma ich nie opuszcza! ([email protected], fot.: UM Gorlice)