Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
27/11/2022 - 09:30

Na sądeckich stokach zaroiło się od narciarzy. Sezon białego szaleństwa czas zaczynać!

Na sztucznie ośnieżonych stokach Sądecczyzny pojawili się już narciarze, którzy przyjechali z całej Polski oraz ze Słowacji. Sezon narciarski 2022/2023 czas zaczynać!

Na Sądecczyźnie stoki narciarskie już czynne

Na niektórych stokach juz od 22 listopada można szusować na nartach i snowboardzie. Czynne są już kolejki krzesełkowe.

W pierwszy weekend (26-27 listopada) białego szaleństwa chętnych do założenia jednej lub dwóch desek nie brakuje! Na stoku szusują starsi i młodsi. Początkujący pod okiem instruktorów, stawiają pierwsze kroki na dwóch deskach.

Narciarze przyjechali z różnych stron naszego kraju, z Krakowa, Katowic, Gorlic, Rzeszowa, Lublina, Warszawy i powiatu nowosądeckiego. Na stoku spotkać  można wiele rodzin z pobliskiej Słowacji. Na ten weekend ceny były - jak mówią właściciele stoków - promocyjne. Czyli: karnet 2 godz.- 50 zł, karnet 4 godz. - 55 zł  i karnet 6 godz. - 60 zł

W wielu ośrodkach narciarskich w gminie Krynica trwają ostatnie przygotowania do zbliżającego się sezonu. Armatki i sprzęt, niezbędny do stworzenia doskonałych warunków do uprawiania białego szaleństwem, są na swoich stanowiskach. 

Nowe trasy zjazdowe, nowoczesne wyciągi 2022

Na narciarzy czekają nowe trasy zjazdowe, nowoczesne wyciągi wyposażone w podgrzewane krzesełka i osłony, chroniące przed podmuchami wiatru.  

Natomiast w Muszynie uruchomione zostało lodowisko na Zapopradziu, więc czas już na łyżwiarskie szaleństwo. (MK). fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu