Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
21/04/2020 - 12:35

Łukasz "Boom Boom" Pławecki najlepszy w kategorii do 77 kg! Znamy ranking

Pandemia koronawirusa daje się we znaki wszystkim. Nie inaczej jest w przypadku kickboxingu - walki zostały wstrzymane do odwołania. Serwis sportowy Madfight udostępnił ranking, w którym pierwsze miejsce na liście zajmuje nasz sądecki mistrz.

Łukasz "Boom Boom" Pławecki – kickboxer, trener, właściciel klubu HALNY Nowy Sącz i Zawodowy Mistrz Świata w kickboxingu zdobył 1. miejsce w rankingu do 77 kg. – 20 walk w 4 lata ustawiło moją pozycję w rankingu, który nie opiera się na opinii redakcji portalu, ale na przyznanych punktach za wygrane walki – komentuje Łukasz na swoim profilu w mediach społecznościowych. To niebywały sukces!

Nie każdy wie, że kategoria do 77 kg – obok wagi lekkiej – to jedna z najmocniej obsadzonych kategorii w polskim K-1. Miejsca w przygotowanym przez serwis Madfight rankingu zależą od sumy punktów za walki danego zawodnika, począwszy od stycznia 2016r.

Czytaj także: Epidemia nie powstrzymała piłkarzy Sandecji. Znaleźli sposób na treningi

Punkty były przyznawane w następujący sposób:

  • walka wygrana: 2 punkty, remis 1 punkt, przegrana 0 punktów
  • walka o pas: wygrana 2 punkty, przegrana 0 punktów
  • walka poza krajem: wygrana 1 punkt, przegrana 0 punktów
  • walka z wyżej sklasyfikowanym rywalem: wygrana 2 punkty, przegrana 0 punktów
  • walka dla znaczącej organizacji: wygrana 2 punkty, przegrana 1 punkt

Jak informują autorzy rankingu, zestawienie nie ma na celu porównywania umiejętności zawodników, a jedynie przybliżenie przebiegu dotychczasowej kariery i aktualnej sytuacji sportowej.

- Przez wszystkie lata mojej kariery zawodniczej nauczyłem się odwracać stres na swoją korzyść. U mnie działa to tak, że im większa presja, tym mocniejsza motywacja – mówił sportowiec w jednej z rozmów z ”Sądeczaninem”. To jego przepis na sukces, który doprowadził go na sam szczyt. Sądecczyzna ma prawdziwego mistrza!

[email protected], fot. archiwum SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)