Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
11/05/2020 - 20:20

Krynica: oznaczają trasy MTB. Wkrótce pojadą nimi miłośnicy czterech kółek

W Krynicy przygotowują 100 km tras rowerowych, 7 nowych szlaków dla kolarstwa górskiego w terenie oraz 3 trasy zjazdowe enduro z Góry Parkowej. Ostatnim etapem przed otwarciem jest ich czytelne oznaczanie.

W ostatnich latach turystyka rowerowa bije rekordy popularności.  Gminy w trosce o zdrowie mieszkańców i aby przyciągnąć turystów budują nowe trasy dla cyklistów. Dzięki współpracy Urzędu Miasta i Krynickiej Organizacji Turystycznej, na czele z Danielem Lisakiem dla miłośników dwóch kółek przygotowuje je również Krynica.

Nazwa tras pochodzi od krynickich źródeł wód mineralnych. Będzie więc między innymi ścieżka Zuber, Mieczysław,  Kryniczanka oraz Tadeusz. Wszystkie rozpoczną się na deptaku, gdzie stanie tablica informacyjna.

Są to trasy terenowe MTB z dużymi przewyższeniami i momentami trudnymi warunkami terenowymi. To ścieżki rowerowe jednokierunkowe! Będą wykorzystywane także przez pieszych oraz uprawiających nordic walking. Natomiast w zimie posłużą pasjonatom biegówek oraz skiturów.

Obecnie trwa ostatni etap przygotowania malowniczych tras przed otwarciem, a więc malowanie i oznaczanie. Tabliczki z dibondu są wydrukowane i na bieżąco montowane. Można pobrać aplikację na urządzenie GPX lub kliknąć na link mapy.cz i jechać „za kropką”.

(MK) fot. ilustracyjne aut. i UM K-ZDziękujemy za przesłanie błędu