Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
10/04/2021 - 21:10

Krynica: Deptak i Góra Parkowa zapełniły się zawodnikami

W Krynicy rozpoczął się Puchar Polski MTB XCO w kolarstwie górskim. Deptak i pobliska Góra Parkowa zapełniły się zawodnikami. W sumie wystartowało ich ponad 450 w różnych kategoriach wiekowych.

W ramach zawodów rywalizowali kolarze w kategoriach: Żak, Młodzik, Junior Młodszy, Junior, U-23, Elita, Masters i Amator, w sumie ponad 450 zawodników z klubów sportowych całej Polski, ale także Słowacji i Czech. Oznakowana, trasa usytuowana została na zboczu Góry Parkowa. Licząca ok 4,3 km runda miała ponad 200 m przewyższenia na całej długości.

- Puchar Polski MTB Wyścig o perłę polskich uzdrowisk to pierwszy w tym roku wyścig tej serii. Na liście startowej jest 473 zawodników z Polski, Czech i Słowacji - mówi Barbara Skalniak, dyrektor i organizatorka wyścigu. - Mamy szczęście, bo jeszcze kilka dni temu na trasie leżał śnieg.

Barbara Skalniak jest mamą Agnieszki Skalniak-Sójki, kolarki szosowej z Żegiestowa, medalistki mistrzostw świata i Europy w kategorii juniorek. W styczniu 2021 dołączyła do drużyny MAT Atom Deweloper Wrocław. To założona przez nią Fundacja Klub Kolarski Agnieszka Skalniak, zorganizowała zawody z Krynicy.

Puchar Polski MTB XCO „Wyścig o perłę polskich uzdrowisk" wystartował 10 kwietnia, ze zmienionym kalendarzem. Pierwotnie seria miała rozpocząć się 11 kwietnia, wyścigiem Rusza Peleton” Białystok, UCI C2. Zawody jednak przełożono o półtora miesiąca, na 23 maja 2021. W ich miejsce pojawiła się Krynica-Zdrój, która zainaugurowała serię. (MK) fot. aut. 

Krynica: Deptak i Góra Parkowa zapełniły się kolarzami
Deptak i pobliska Góra Parkowa zapełniły się kolarzami. W sumie wystartowało ponad 450 zawodników, w różnych kategoriach wiekowych.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020