Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
01/10/2020 - 14:10

Kolejarz Stróże w finale Pucharu Polski! Kto będzie jego rywalem?

Kolejarz Stróże dzięki zwycięstwu z Barciczanką Barcice został pierwszym finalistą Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz. Jego rywalem będzie zwycięzca pary Skalnik Kamionka Wielka-Poprad Muszyna.

W środę rozegrano dwa mecze Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz. Za niespodziankę należy uznać zwycięstwo niżej notowanego Kolejarza Stróże z występującą na co dzień w IV Lidze Barciczanką Barcice. Spotkanie zakończyło się bardzo wysokim wynikiem 5-3. Kolejarz kontrolował przebieg meczu prowadząc po dwóch bramkach Artura Przetacznika i jednej Bartosza Dziedzica 3-0. Goście nie zamierzali jednak odpuszczać i dzięki strzeleniu dwóch goli prawie odrobili straty. Ten dzień należał jednak do gospodarzy, którzy dzięki trafieniom Jana Kroka i Mirosława Matusika wygrali tę rywalizację. Pozwoliło to piłkarzom ze Stróż awansować do finału (w kolejnej rundzie otrzymali wolny los).

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: IV Liga Małopolska wschód – 9 kolejka

W drugim meczu tego etapu rozgrywek Łosoś Łososina Dolna podejmował na własnym boisku Skalnik Kamionka Wielka. Goście sprostali roli faworyta, choć zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Pierwsza bramka padła dopiero w 70 minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Fryzowicz. Wynik ustalił Jakub Niemas, wykorzystując rzut karny w doliczonym czasie gry. W walce o finał podopieczni Piotra Saratowicza zmierzą się z Popradem Muszyna. Spotkanie to zaplanowano na 14 października. Finał zostanie natomiast rozegrany 28 października. (MP), fot.: Archiwum sadeczanin.info

1/4 finału Pucharu Polski MZPN Nowy Sącz:

  • Łosoś Łososina Dolna 0-2 Skalnik Kamionka Wielka
  • Kolejarz Stróże 5-3 Barciczanka Barcice


Dziękujemy za przesłanie błędu