Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
30/12/2020 - 12:00

Kobiety z bronią w ręku? W tych czasach to nic dziwnego

Sądeczanki pokazują, że strzelectwo nie jest domeną tylko jednej płci. Agnieszka Kulig, sołtys Nowej Wsi, została wyróżniona Srebrnym Jabłkiem Sądeckim za działalność na rzecz tego sportu.

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Zobacz również: Pokazały moc! Sądeczanki Mistrzyniami Polski w boksie i kickboxingu

Jak co roku, na strzelnicy Ligii Obrony Kraju w Nowym Sączy odbyły się Sylwestrowe Zawody Strzeleckie. Już po raz trzydziesty trzeci na strzelnicy rywalizowali mężczyzny, kobiety i dzieci. W rywalizacji kobiet wygrała Beata Frączek, zdobywając 83 punkty. Tyle samo punktów zdobył Maciej Kwiatkowski, lider wśród mężczyzn.

Podczas sylwestrowych zawodów wyróżniono działaczy i osoby wspierające rozwój strzelectwa w naszym regionie. Wśród nich znalazła się Agnieszka Kulig, sołtys Nowej Wsi w gminie Łabowa. – Jestem typowym społecznikiem. Staram się wspierać i angażować w różne dziedziny. Z Ligą Obrony Kraju mam przyjemność działać już od dobrych kilku lat, jeszcze zanim zostałam sołtysem. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich zaangażowania – mówi. Agnieszka Kulig została wyróżniona Srebrnym Jabłkiem Sądeckim. - Byłam tą nagrodą mile zaskoczona. Jest to dla mnie duże wyróżnienie, które jeszcze bardziej motywuje mnie do dalszego działania.

Czytaj również: Piłka, siatka, sporty walki... W sądeckim sporcie dużo się działo

Angieszka Kulig otrzymała również statuetkę z podziękowaniem za wspieranie i działalność na rzecz strzelectwa i sportów obronnych od prezydenta miasta Nowego Sącza, Ludomira Handzla. Wyróżnienia wręczyli Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu, Stanisław Słaby – prezes Zarządu Powiatowego LOK i Józef Fiut – prezes koła LOK „Snajper”.

Przygoda Agnieszki Kulig ze strzelectwem rozpoczęła właściwie dzięki organizowaniu majówek parafialnych. Ten sport cieszył się dużym zainteresowaniem zwłaszcza dzieci i młodzieży, więc co roku zapraszano również Józefa Fiuta i Kazimierza Wróbla z koła LOK „Snajper” z Nowego Sącza. Sołtys Nowej Wsi sama lubi spędzać czas na strzelnicy i nie widzi ograniczeń dla kobiet w tym sporcie. Agnieszka Kulig zauważa również, że coraz więcej przedstawicielek płci pięknej interesuje się militariami i wojskowością. W tych czasach kobieta z bronią w ręku nie budzi już zdziwienia. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu)Dziękujemy za przesłanie błędu