Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
16/11/2019 - 22:40

Jak poszło szóstce zawodników Arcusa na zawodach w Słowacji?

16 listopada zawodnicy Arcusa startowali w międzynarodowych zawodach taekwondo ILYO CUP w słowackich Koszycach.

Jak poszło szóstce zawodników Arcusa na zawodach w Słowenii?
W imprezie wystartowało 243 zawodników ze Słowacji, Czech, Węgier, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji i Ukrainy. Arcusa reprezentowała szóstka zawodników Nikol Seredyńska, Olga Jeżak, Xavier Michalski, Oliwier Majewski, Konrad Jarząb i seniorka Vanessa Malczewska. Nikola zakończyła swój udział w ćwierćfinale zajmując miejsce 5. Konrad Jarząb w finale kat. 34 kg pokonał na punkty zawodnika z Chorwacji, wygrywając kategorię.

W finale kategorii do 28 kg spotkali się Xawier Michalski i Oliwier Majewski. Tym razem Oliwier okazał się lepszy i wygrał kategorię wagową, a Xawier musiał się zadowolić srebrnym medalem. Natomiast Olga odpadła w walce półfinałowej i musiała zadowolić się medalem brązowym. Seniorka Vanessa Malczewska w finale kat. do 53 kg spotkała się z reprezentantką gospodarzy i po zaciętej walce nieznacznie przegrała zajmując ostatecznie 2 miejsce w turnieju.

Łącznie zawodnicy zdobyli dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Specjalne podziękowanie za wieloletnią współpracę i rozwoju taekwondo z rąk Prezesa Słowackiej Federacji Taekwondo Pavla Izarika otrzymał prezes klubu, Jarosław Jarząb. Już za tydzień w Krynicy odbędzie się zgrupowanie kadry wojewódzkiej.

Zjadą tu najlepsi zawodnicy województwa małopolskiego by szlifować formę przed Pucharem Polski, który końcem miesiąca odbędzie się w Olsztynie. 21 grudnia, tuż przed samymi świętami, ostatni sprawdzian dla krynickich taekwondzistów w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie odbędzie się Świętokrzyska Olimpiada Taekwondo dla najmłodszych roczników.

Sądeccy zawodnicy zdobyli w Słowenii medale

Podczas zawodów w Słowenii szóstka zawodników Arcusa zdobyła dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal.