Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
01/02/2023 - 21:45

„Hipnij na Kozie Żebro”. Pora na bieg prowadzący przez gminy Kamionka Wielka i Łabowa

W sobotę odbędzie się kolejne niesamowite wydarzenie w naszym regionie. Tym razem czeka nas bieg „Hipnij na Kozie Żebro”. Emocje jak zawsze będą ogromne. Co ciekawe, data i miejsce nie są wybrane przypadkowo. Dwa pakiety startowe możecie wygrać w naszym konkursie.

Bieg "Hipnij na Kozie Żebro"

Zima cały czas trwa, ale pasjonatom biegów w żaden sposób to nie przeszkadza! Ten sport przecież charakteryzuje się tym, że uprawiający go mogą się dostosować do wszystkich warunków. Przez cały rok odbywają się również zawody, więc okazji do szlifowania formy nie brakuje. Wkrótce będzie kolejna.

W najbliższą sobotę (4 lutego) odbędzie się bieg „Hipnij na Kozie Żebro”. Trasa wiedzie przez Beskid Niski i przechodzi przez granicę dwóch gmin – Kamionki Wielkiej i Łabowej. Jak tłumaczą organizatorzy jego nazwa związana jest z gwarą Lachów Sądeckich. Data również nie jest przypadkowa. 3 lutego 1336 roku królowa Jadwiga, za zgodą syna Kazimierza Wielkiego, nadała – w nagrodę za wierną służbę – las koło Czarnej Kamionki, Mikołajowi, wójtowi nowosądeckiemu, by założył wieś.

Wydarzenia w Kamionce Wielkiej

- Organizując spotkania biegowe (treningi, zawody) mamy w zwyczaju nawiązywać do historii regionu, miejscowości w której się odbywają. Nie inaczej jest w przypadku nowej propozycji, „Hipnij na Kozie Żebro” – wyjaśniają organizatorzy.

Wydarzeniu towarzyszyć będą również „Potyczki Śnieżne” w miejscu, w którym będzie startował bieg (Czarna Kępica w Kamionce Wielkiej). Dzieci i młodzież rywalizować będą w kilku ciekawych konkurencjach. Organizatorami wydarzeń jest Akademia Bosego Wirusa oraz Karol „Bosy Wirus” Trojan i Mariusz Popiela - dyrektor SP nr 2 w Kamionce Wielkiej.

Zapisy na bieg trwają do środy do północy. Jeśli planujecie być jego częścią, możecie wziąć udział w naszym konkursie i wygrać dwa pakiety startowe. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: jaką wysokość ma szczyt Kozie Żebro, na którym pojawią się uczestnicy biegu? Swoje wiadomości przesyłajcie na adres: [email protected]. Konkurs trwa do czwartku (2 lutego) do godziny 10. Powodzenia! ([email protected], fot.: MG/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu