Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
20/01/2022 - 20:30

Basen w Korzennej na prima aprilis

Na otwarcie basenu mieszkańcy Korzennej czekają od wielu miesięcy. Gmina zapowiedziała, że planowane oddanie hali do użytku ma nastąpić 1 kwietnia 2022 roku, czyli dokładnie w prima aprilis.

Basen w Korzennej miał być otwarty wcześniej, bo już w styczniu bieżącego roku. Zaproponowany przez przedstawicieli gminy kwietniowy termin jest związany z opóźnieniem w dostawie materiałów budowlanych, co z kolei spowodował lockdown i pandemia. Jak czytamy na stronie urzędu gminy, firma z Łabowej, która buduje basen, zwróciła się z wnioskiem o przedłużenie okresu realizacji prac.

Nowy termin wydaje się być całkiem realny. O ile nic nie stanie na przeszkodzie, pierwsi użytkownicy wskoczą do basenu dokładnie 1 kwietnia 2022 roku. – Z zainteresowania pływaniem w ościennych gminach wynika, że na brak chętnych nie powinniśmy narzekać – zapewnia wójt Korzennej, Leszek Skowron. – Mając swój obiekt będziemy mogli zapewnić naszym uczniom naukę pływania. Obłożenie na basenach w Nowym Sączu i w Chełmcu jest na tyle duże, że nie wszyscy chętni mogą korzystać z pływalni – dodaje wójt.

Jest jeszcze jedna dobra informacja. Gdyby przetarg na budowę basenu rozpisać dziś, nie byłoby szans na uzyskanie takiej ceny, jaką udało się wynegocjować wcześniej. Cała inwestycja zostanie zrealizowana za kwotę 8,4 mln zł.

Przypomnijmy, niecka basenu w Korzennej będzie miała 25 metrów długości i prawie 10 metrów szerokości. Jej głębokość będzie uzależniona od ukształtowania dna. Szatnie dla użytkowników pływalni zostaną wyposażone w przestronne szafki z elektronicznym systemem zamykania.

Pojawi się również podwodne oświetlenie, ogrzewanie podłogowe i wanna spa o powierzchni prawie 5 metrów kwadratowych, w której będzie można się zrelaksować i odpocząć po intensywnym treningu. Pływalnia zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a podłoga w hali ma być ogrzewana. ([email protected], fot. ilustracyjne, Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu