Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
14/11/2023 - 13:45

Basen, boiska, strzelnica, hala... To największa inwestycja tej kadencji! [ZDJĘCIA]

Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach to największa i najdroższa inwestycja powiatowa w ostatnich pięciu latach. Koszt budowy nowoczesnej hali ze strzelnicą oraz lekkoatletycznej części zewnętrznej to ponad 32 miliony złotych! Prace przy tej ostatniej dobiegają końca. Dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się na miejscu z Maciejem Matyją z firmy Bud-Mat (wykonawca) i dyrektorem PCS Mateuszem Leśniakiem.


- Wszystko wygląda imponująco! Prace dobiegają końca, a plac budowy zmienia się z dnia na dzień – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Już w przyszłym roku uczniowie szkół powiatowych i mieszkańcy Sądecczyzny będą mogli korzystać z otwartego basenu pływackiego z wodą podgrzewaną za pomocą pomp ciepła i fotowoltaiki, boisk wielofunkcyjnych, bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż, miejsca do rzutu dyskiem i pchnięcia kulą, szklanego boiska do squasha, boiska do siatkówki plażowej i siłowni plenerowej. Wartość tej inwestycji to około 16,2 miliona złotych.


 Władze powiatu pozyskały większość tych środków z zewnątrz, co sprawia, że ten gigantyczny wydatek nie obciążył budżetu Powiatu. Ale to nie wszystko – w przyszłorocznych planach jest również budowa całorocznego kompozytowego toru saneczkowego przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, który będzie dopełnieniem całego sportowego kompleksu. Z hali i strzelnicy już korzystają uczniowie szkół powiatowych i mieszkańcy.


 - To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że podjąłem wraz z Zarządem Powiatu i radnymi bardzo dobrą decyzję – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Na powiatowym terenie w Marcinkowicach powstał piękny kompleks sportowy oferujący różne możliwości spędzenia czasu - dla tych bardziej zaawansowanych, ale też tych początkujących. Obiekty będą też służyły do organizowania różnego rodzaju imprez kulturalnych. Zachęcam do korzystania i zapraszam do Powiatowego Centrum Sportu! Żródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot. Maria Olszowska

Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach to największa inwestycja tej kadencji!starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się na miejscu z Maciejem Matyją z firmy Bud-Mat (wykonawca) i dyrektorem PCS Mateuszem Leśniakiem.Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach to największa inwestycja tej kadencji!Dziękujemy za przesłanie błędu