Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
28/09/2022 - 20:00

Andrzej Bargiel bez tlenu wyruszył na podbój Mount Everestu. Z ośmiotysięcznika zjedzie na nartach

Andrzej Bargiel bez tlenu we środę (28 września) wyruszył na podbój Mount Everestu, z którego chce zjechać na nartach. Jeśli mu się to uda, będzie pierwszym człowiekiem na świecie, który tego dokonał.

Andrzej Bargiel (ur. 1988 Rabka-Zdrój) jest znanym skialpinistą, narciarzem wysokogórskim, biegaczem górskim, himalaistą oraz ratownikiem TOPR. Latem 2018 roku dokonał niewiarygodnego wyczynu, zjeżdżając z drugiego pod względem wysokości szczytu Ziemi-K2.

Zjeżdża z najwyższych gór świata, a mieszka w zakopiańskich Kużnicach. 

Andrzej Bargiel wraz ze swoim teamem wyruszył na wyprawę Everest SKI Challenge 25 sierpnia 2022.  Himalaista bez tlenu wspina się na Mount Everest, aby następnie z niego zjechać na nartach. W piątek, w mediach społecznościowych Andrzej Bargiel napisał:

-Plany wyjść aklimatyzacyjnych do wyżej położonych obozów pokrzyżowała nam w ostatnich dniach pogoda, ale w końcu udało się dotrzeć do obozu czwartego-znajdującego się na wysokości prawie 8000 m n.p.m.

Na podbój ośmiotysięcznika himalaista wyruszył z bazy we środę (28 września). 

- Czas na atak szczytowy! Dziś około godz. 4 czasu lokalnego ruszyliśmy z bazy do obozu 2. Trzymajcie kciuki! - napisał w mediach społecznościowych.

Dojście do szczytu powinno zająć himalaiście dwa, trzy dni. Jeśli mu się uda wjeść na ośmiotysięcznik i z niego zjechać na nartach, będzie pierwszym człowiekiem na świecie, który tego dokonał. (MK). fot. arch. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu