Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
29/07/2020 - 12:55

Ale sukces! Kryniczanin wśród najlepszych kierowców rajdowych w kraju

Dominik Jazic wraz z pilotem Krzysztofem Kuszewskim zwyciężył w prestiżowym rajdzie Baja Szczecinek. Uczestniczyło w nim prawie 100 załóg z kilkunastu krajów. Aby kontynuować starty zawodnik potrzebuje wsparcia finansowego.

W dniach 24-25 lipca rozpoczął się nowy sezon Szybkościowych Rajdów Terenowych Cross Country, składający się z w tym roku z czterech eliminacji (jedna z nich odbędzie się na Węgrzech) mających wyłonić najlepszych kierowców. Wystartowało w nim blisko 100 załóg z kilkunastu krajów, wśród których znajdowało się szesnastu zawodników, będących w przeszłości uczestnikami Rajdu Dakar (w tym jeden zwycięzca).

Po dwóch dniach ścigania w klasie samochodów S2 (samochody seryjne), dzięki równej i szybkiej jeździe Kryniczanin Dominik Jazic wraz z pilotem Krzysztofem Kuszewskim zajęli pierwsze miejsce.

To ogromny sukces, który jest tym większy, że startujemy zdecydowanie najsłabszym samochodem w stawce, a mimo to skutecznie podejmujemy walkę z konkurentami w dużo droższych i szybszych autach – mówi Dominik Jazic.

Wynik osiągnięty przez kierowcę będzie trudny do powtórzenia w kolejnych eliminacjach, gdyż przed ich rozpoczęciem nikt nie stawiał go w roli faworyta, a teraz rywale będą mu się już baczniej przyglądać. Dodatkowo, specyfika zawodów bardzo wyniszcza sprzęt, przez co przygotowanie auta na kolejne starty wiąże się z dużymi wydatkami.

Przed rajdem nikt nie patrzył na mnie poważnie. Bardzo się cieszę, że pokazałem, iż lepszy samochód i większe finanse  to nie wszystko. Szczęście się do mnie uśmiechnęło. Zwyciężyła wola walki, samozaparcie, determinacja i pewnie też trochę umiejętności jazdy, które pozwoliły mi nie niszczyć nadmiernie auta – twierdzi zadowolony Kierowca.

Skoro udało się raz wygrać to dlaczego nie zrobić tego ponownie? Z całą pewnością teraz będzie już tylko trudniej, ale będę walczył! - dodaje

Kolejny start jest zaplanowany na początek września, kiedy to odbędzie się legendarny rajd Baja Poland w Szczecinie. Jest on jedną z eliminacji Pucharu Świata. Czy Kryniczanin wystartuje również nim? Jak twierdzi, niestety nie wszystko zależy od niego.

Nie ukrywam , że chciałbym startować cały sezon, aby liczyć się w klasyfikacji generalnej RPPST (Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych). Żeby to się udało potrzebuje jednak wsparcia finansowego. Bez tego, sam nie jestem w stanie udźwignąć kosztów związanych z występami w kolejnych eliminacjach. Cieszę się z sukcesu ale teraz patrzę już w przyszłość i zbieram środki na kolejne starty. Skoro otwarcie sezonu było tak dobre…– kończy kierowca.

MPDziękujemy za przesłanie błędu