Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
25/03/2024 - 14:40

Wrócili! Amatorskie rozgrywki piłkarskie wznowione. Na boiskach regionu działo się dużo

Po długich miesiącach oczekiwania amatorscy piłkarze powrócili na ligowe boiska. Za nami już pierwsze spotkania rundy wiosennej. Kto udanie zainaugurował 2024 rok, a kto może odczuwać niedosyt? Zapraszamy na Sądecki Przegląd Boisk.

IV liga Małopolska

Czwartoligowcy mają za sobą już dwie kolejki. Na czele cały czas znajdują się rezerwy Wisły Kraków, choć czują na plecach oddech Orła Ryczów. Niewielką stratę ma również trzeci w tabeli LKS Jawiszowice.

Wśród zespołów z naszego regionu najwyższą pozycję zajmuje Limanovia. Aktualnie znajduje się na 6 miejscu. Wiosny do udanej póki co zaliczyć jednak nie może. Patrząc z drugiej strony terminarz również jej nie rozpieszczał. Przegrała kolejno z wiceliderem i trzecim zespołem ligi.

Dwa punkty do swojego dorobku dołożył już w tym roku Glinik Gorlice. Najpierw po remisie z Barciczanką, a następnie Watrą Białka Tatrzańska. Zespół z Barcic z kolei zgarnął łatwe trzy punkty za spotkanie z Wierchami Rabka-Zdrój, które się wycofały. 

Piętnaste miejsce zajmuje Poprad Muszyna. Na jego tegoroczny dorobek składa się póki co tylko wysoka wygrana z Dalinem Myślenice (4:0). Przed tygodniem drużyna pauzowała.

V liga Małopolska wschód 

W V lidze liderem jest tegoroczny beniaminek - Podhalanin Biecz. Na inaugurację musiał jednak uznać wyższość Sokoła Słopnice, z którym przegrał 2:0. Trzy punkty do swojego dorobku dołożył natomiast drugi w tabeli - Dunajec. Wygrał 3-1 z rezerwami Unii Tarnów. 

Piątą pozycję zajmują rezerwy Sandecji. Zespół z Nowego Sącza podzielił się punktami z Kolejarzem Stróże. Obie drużyny zdobyły w tym spotkaniu po jednej bramce. Drużyna z gminy Grybów plasuje się na dziewiątej lokacie.

O Klasie Okregowej oraz A-klasie przeczytasz na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu