Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
10/06/2024 - 14:55

Turniej "Sokolika" zakończony! W tym roku najlepsi byli Chorwaci [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Ależ to były trzy dni pełne piłkarskich wrażeń w Starym Sączu! 13 turniej Sokolika jak zawsze okazał się niezwykle udany. W niedzielę poznaliśmy najlepsze drużyny. Radości nie było końca.

Turniej "Sokolika" w Starym Sączu

W tym roku turniej “Sokolika” odbywał się już po raz 13. O jego sukcesie mówił niedawno w rozmowie z “Sądeczaninem” Tomasz Popiela, prezes fundacji “Ja też mam marzenia”, organizator turnieju. Biorąc pod uwagę piłkę dziecięcą, to jedno z największych wydarzeń w Europie.

Także tym razem do naszego regionu przyjechały najlepsze kluby. Wszystko zaczęło się w piątek od uroczystego przemarszu na rynek. Tam drużyny zostały powitane. Każdy mógł się również zaprezentować.

Rozgrywki grupowe odbywały się w sobotę. Starosądecki stadion Sokoła gościł m.in. PSG, Liverpool, FC Barcelonę, Śląsk Wrocław czy Koronę Kielce. W turnieju brały też udział zespoły z naszego regionu - Sandecja, AP Goal, Limanovia czy Dunajec.

Wielki finał turnieju "Sokolika"

W niedzielę rozegrana została faza play-off. Najważniejsze spotkanie rozpoczęło się po godzinie 17. Sparta Praga podejmowała w wielkim finale Lokomotivę Zagrzeb. Wszystkiemu przyglądały się setki kibiców na trybunach. Gośćmi honorowymi były m.in. władze Starego Sącza. Z racji remisu o końcowym rozstrzygnięciu decydowały rzuty karne. W nich skuteczniejsi okazali się Chorwaci. Radość była ogromna.

Na koniec odbyła się ceremonia dekoracji. Nagrody wręczali partnerzy i sponsorzy turnieju. Obecni byli również m.in. były reprezentant Polski - Mirosław Szymkowiak i obecny - Jakub Kamiński. Paterę zwycięzcom wręczył burmistrz Starego Sącza - Jacek Lelek. Każdy z zawodników dostał również piłkę podpisaną przez Roberta Lewandowskiego.

Kolejny turniej “Sokolika” obędzie się w przyszłym roku. Ponownie zapowiada się bardzo emocjonująco. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: Mateusz Pogwizd)

Patronem medialnym wydarzenia był "Sądeczanin"

Finał i zakończenie turnieju "Sokolika"
Ależ to były trzy dni pełne piłkarskich wrażeń w Starym Sączu! 13 turniej Sokolika jak zawsze okazał się niezwykle udany. W niedzielę poznaliśmy najlepsze drużyny. Radości nie było końca.


Dziękujemy za przesłanie błędu