Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
05/06/2024 - 09:50

Pieniądze, mieszkania i nie tylko. Taki majątek mają władze Sandecji Nowy Sącz

Zimą we władzach finansowanej z pieniędzy mieszkańców Nowego Sącza Sandecji doszło do zmian. Nowym prezesem klubu został Tomasz Bałdys, a funkcję wiceprezesa zajął Miłosz Jańczyk. Obaj złożyli oświadczenia majątkowe na rozpoczęcie sprawowania funkcji. Czego się z nich dowiadujemy?

Katastrofalne ostatnie lata Sandecji Nowy Sącz

Piłkarze Sandecji w ostatnich dwóch sezonach prezentowali się fatalnie. Efektem są dwa spadki z rzędu. Zespół znalazł się na czwartym poziomie rozgrywkowym. Tak źle nie było od 30 lat.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy zmian w klubie nie brakowało. Zimą pojawił się w nim Tomasz Bałdys, który został nowym prezesem miejskiej spółki. 41-latek w przeszłości związany był chociażby z Cracovią. Patrząc na wyniki, dotychczasowego okresu jego rządów do udanych z pewnością zaliczyć nie można.

Oświadczenie majątkowe prezesa Sandecji Nowy Sącz

Nieco ponad miesiąc temu w biuletynie informacji publicznej opublikowane zostało oświadczenie majątkowe Bałdysa na rozpoczęcie sprawowania funkcji. Z racji na charakter pisma (zostało wypełnione ręcznie) jego odczytanie do najłatwiejszych nie należy. Czego jednak możemy się dowiedzieć?

Prezes wpisał, że na jego środki pieniężne składa się 3 tys. zł oraz 3,5 tys. euro i 4700 dolarów. Jest w posiadaniu mieszkania wartego 500 tys. zł. Z tytułu umowy na etacie zarobił ponad 39,3 tys. zł, a jako członek zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej - 1 tys. zł. Ponadto, wpisał również działalność wykonywaną osobiście (ponad 14,8 tys. zł) oraz inne źródła (ponad 21,5 tys. zł).

Prezes Sandecji ma dwa samochody - Jeep Grand Cherokee oraz BMW 640i oraz zaciągnięty kredyt na kwotę ponad 83 tys, euro (pozostało do spłaty ponad 12,7 tys. euro).

Oświadczenie majątkowe wiceprezesa Sandecji Nowy Sącz

Po przyjściu do Sandecji Tomasz Bałdysa, stanowisko wiceprezesa objął dotychczasowy sternik klubu - Miłosz Jańczyk. On również złożył oświadczenie majątkowe na rozpoczęcie sprawowania funkcji. Co warto zaznaczyć - w wersji drukowanej.

Środki pieniężne wiceprezesa to 30 tys. zł. W oświadczeniu mamy również wpisane dwa mieszkania o powierzchni 39 metrów kwadratowych (jako właściciel i współwłaściciel). Dochód, jaki osiągnął od 1 stycznia do 13 grudnia 2023 roku, z racji pełnionej funkcji w klubie, wyniósł dokładnie 108 499,16 zł. Wpisał również dochód z umowy zlecenie - 5500 zł oraz kredyt hipoteczny (ponad 230 tys. zł) na zakup wymienionych nieruchomości. Jego samochód to Ford Focus MK IV. 

Czy klub będzie miał wkrótce nowego właściciela? W Nowym Sączu mówi się o tym bardzo dużo. Wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższym czasie. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu