Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
07/06/2024 - 21:10

Najlepsze kluby Europy na rynku w Starym Sączu! “Sokolik” rozpoczęty [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Czas zacząć wielkie piłkarskie święto! Turniej “Sokolika” został uroczyście zainaugurowany w piątek na rynku w Starym Sączu. Zrobiło się tutaj bardzo międzynarodowo. Rozgrywki zaczynają się w sobotę.

13 edycja turnieju “Sokolika”

To już 13 edycja organizowanego przez Fundację „Ja też mam marzenia” turnieju „Sokolika”. Jego prestiż rósł z roku na rok, o czym mówił niedawno w rozmowie z “Sądeczaninem” prezes fundacji - Tomasz Popiela. Obecnie, biorąc pod uwagę piłkę dziecięcą, to jedno z największych wydarzeń w Europie.

Od kilku lat do Starego Sącza przyjeżdżają największe tuzy futbolu. W tym roku w naszym regionie gościć będzie m.in. FC Barcelona, PSG czy Liverpool. To również okazja dla najmłodszych zawodników z lokalnych klubów, by sprawdzić się na ich tle. W turnieju weźmie udział choćby Sandecja, AP Goal, Limanovia czy Dunajec. Wszystko będzie się odbywało na stadionie Sokoła.

Uroczyste rozpoczęcie turnieju “Sokolika”

Zanim jednak rozpocznie się piłkarska uczta, tradycyjnie turniej został otwarty na starosądeckim rynku. Piątkowego wieczoru zrobiło się na nim niezwykle międzynarodowo. Młodzi piłkarze, w towarzystwie opiekunów trzymali swoje klubowe emblematy. Nie brakowało oczywiście organizatorów, władz Starego Sącza, partnerów i ambasadorów wydarzenia. Pojawili się choćby były reprezentant Polski - Mirosław Szymkowiak i obecny - Jakub Kamiński.

- Witam serdecznie w Starym Sączu. Przyjechaliście tu żeby się świetnie bawić. Łączy nas piłka, przyjaźń i przygoda. Życzę Wam, aby ten czas w Starym Sączu, był czasem wspaniałej sportowej rywalizacji, przygody i czasem, z którego wywieziecie fantastyczne wspomnienia i czasem  - powiedział Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza

- Witam wszystkich. Ja jako młody zawodnik nie miałem takiej przyjemności grać przeciw drużynom, które tu widzimy. Korzystajcie z tego. Pamiętajcie, że to jest zabawa. Podchodźcie do rywali z szacunkiem. Życzę dużo radości - zwracał się do młodych zawodników Mirosław Szymkowiak. - Jestem tu po trzech latach. Życzę wszystkim powodzenia, zdrowej rywalizacji i po prostu niech wygra najlepszy - dodawał Jakub Kamiński.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu odbyło się losowanie, po którym poznaliśmy skład grup. Znajdziecie je TUTAJ. Jak wygląda plan turnieju?

Sobota:

  • 8-13 - rozgrywki grupy A,B,C
  • 14-18 - rozgrywki grupy D,E,F

Niedziela:

  • 8-13 - mecze o miejsca 13-36
  • 13-17 - mecze najlepszej “12” turnieju
  • 17 - wielki finał
  • 17:30 - uroczyste zakończenie turnieju i dekoracja

Relacje z całego wydarzenia będzie mogli śledzić na naszym portalu. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: GN)

Patronem medialnym turnieju “Sokolika” jest “Sądeczanin”

Rozpoczęcie turnieju Sokolika
Czas zacząć wielkie piłkarskie święto! Turniej “Sokolika” został uroczyście zainaugurowany w piątek na rynku w Starym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu