Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
25/05/2024 - 17:35

Katastrofalny sezon zakończony wygraną. Sandecja Nowy Sącz ograła beniaminka I ligi

To był ostatni akt sezonu 2023/24. Dla piłkarzy Sandecji zakończył się fatalnie - drugim spadkiem z rzędu. W meczu z Kotwicą Kołobrzeg, a więc nowym beniaminkiem I ligi, drużyna sięgnęła jednak po trzy punkty.

Sandecja Nowy Sącz spadła z II ligi

O tym, że Sandecja zaliczyła drugi spadek z rzędu wiemy już od trzech tygodni. Drużyna spisywała się w tym sezonie fatalnie, seryjnie przegrywając kolejne spotkanie. Praktycznie od początku rozgrywek okupowała dolne rejony tabeli.

Przed tygodniem zespół pokonał rezerwy Lecha Poznań. W ostatniej kolejce mierzył się natomiast z Kotwicą Kołobrzeg, która wywalczyła już awans i w przyszłym roku będzie występowała w I lidze.

Sandecja wygrała z Kotwicą Kołobrzeg

Do przerwy “Biało-czarni” wygrywali 1:0. Jedyną bramką zdobył Igor Maślanka, dla którego było to debiutanckie trafienie. w Sandecji. Po zmianie stron goście jednak wyrównali. W 62 minucie gola zdobył Jonathan Junior.

Finalnie sądeczanom udało się rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Najpierw do siatki trafił Jakub Wilczyński, a w doliczonym czasie na listę strzelców wpisał się Rafał Wolsztyński. Tym samym zwycięstwo 3:1 stało się faktem.

Taki rezultat oznacza, że Sandecja kończy rozgrywki na 17 miejscu w tabeli. Zwykle po ostatnim spotkaniu rozpoczyna się sezon ogórkowy. W Nowym Sączu najbliższe tygodnie będą jednak zapewne bardzo intensywne. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz - zdjęcie ilustracyjne)