Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
15/03/2018 - 13:20

Trasy narciarskie tylko zimą? A skąd! U nas cały rok!

Z ulgą pożegnaliśmy zimę i mamy nadzieję, że zaspy już do nas nie wrócą. Narciarze ubolewają jednak nad końcówką sezonu. Lubisz sportową rekreację? Wypróbuj trasy na Mogielicy w wersji wiosenno-letniej!

W okresie wiosenno-letnim trasy narciarskie wokół Mogielicy zmieniają się w trasy rekreacyjno-sportowe, pełniące funkcje rowerowe, piesze czy konne. W Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka” w Zalesiu oraz przy szkole w Słopnicach i Jurkowie funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia sprzętu, gdzie możesz zaopatrzyć się w rowery górskie, kijki do nordic walking oraz sprzęt sportowy dla osób niepełnosprawnych.

Zobacz też: Jeździsz bez zapiętych pasów? Mają Cię na oku!

Do dyspozycji turystów zostały oddane również dwie trasy o łącznej długości 30,5 km, które pełnią funkcję całorocznej rekreacji.

  • TRASA „MOGIELICA” zlokalizowana jest na terenie gmin: Słopnice i Dobra, ogólnie jest oceniana jako średnio trudna. Istnieje możliwość zjazdu do parkingów znajdujących się w miejscowościach wokół Mogielicy: Szczawa, Półrzeczki, Jurków, Chyszówki i Słopnice. Wszystkie możliwości są odpowiednio oznakowane w terenie.
     
  • TRASA „ZALESIE” zlokalizowana na terenie gminy Kamienica, prowadzona jest wzdłuż istniejących dróg leśnych o łącznej długości 5,5 km. Początek i koniec trasy znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego klubu sportowego „Zalesianka”. Przygotowane oznakowanie sprawia, że trudno pobłądzić i ostrzega w miejscach, gdzie ruch odbywa się w obie strony. Na trasie mamy spore urozmaicenie: las, zjazdy, zakręty, podejścia.

Warto wspomnieć, że Mogielica to masyw górski położony na splocie trzech gmin Kamienica, Słopnice oraz Dobra. Jest najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego (1170 m. n.p.m.).Wiosną również zachwycają tu wędrowców niepowtarzalne widoki panoramiczne  na góry Beskidu Wyspowego: Łopień, Ćwilin, Jasień, Beskid Sądecki, Gorce, Pieniny oraz Tatry.

Zobacz też: Jeszcze tylko tydzień do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jesteś gotowy?

Mogielica od dawna była celem wycieczek turystycznych, czego przykładem może być organizacja corocznego złazu turystycznego na szczycie góry w sezonie letnim.

[email protected], Fot. Starostwo Powiatowe Limanowa
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu