Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
15/06/2014 - 14:13

Piłka nożna – A klasa Nowy Sącz. Nie ma mocnych na Dunajec

Zespół Dunajec/Start zapewnił już sobie awans do ligi okręgowej bez względu na wyniki ostatnich spotkań. Mimo takiej sytuacji drużyna z ul. Kościuszki wciąż wygrywa.

Dunajec/start Nowy SĄcz - Dąbrovia Dąbrowa 3:1 (1:1)
1:0 Czech 13, 1:1 Nowak 35, 2:1 Zygmunt 46, 3:1 Połeć 50.
Sędziował: Łukasz Witek (Gorlice).
Dunajec/Start:: Stawiarski - Rzemiński (46 Sromek), Niemiec, Uroda, Ciężkowski - Małek, Bocheński (72 Tocha), Połeć, Czech (46 Smoleń) - Zygmunt, Łukasik (85 Szewczyk).
Dąbrovia: Ruchała - Grzędziak, Sułkowski, T. Fałowski, K. Chochorowski - Mordarski, Ł. Chochorowski, Jacek Kuś, Jarosław Kuś - Nowak, Czop.
Przez pierwszych dziesięć minut meczu gospodarze grali bardzo niefrasobliwie. Gdyby byli bardziej skoncentrowani prowadziliby przynajmniej 2-0. W dogodnych sytuacjach nie trafiali Łukasik i Zygmunt. W 13 minucie Ciężkowski podał piłkę do Czecha, a ten ładnym strzałem pokonał Ruchałę. Wydawało się, że kolejne celne trafienia będą tylko kwestią czasu. Tymczasem gra się nieco wyrównała i rywale po jednej z nielicznych groźnych akacji doprowadzili do remisu. W 35 minucie Nowak oddał mocny strzał, piłka otarła się o Niemca wpadając do siatki gospodarzy. Po zmianie stron i „męskiej” rozmowie w szatni, piłkarze Dunajca obudzeni przez trenera Andrzeja Łojka rozpoczęli drugą część meczu z dużą werwą. To przyniosło efekt, bo już pierwsza akcja przyniosła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Zygmunt. Wynik meczu ustalił Połeć wykorzystując dokładne podanie od Łukasika. Prowadząc 3-1 gospodarze nie forsowali już tempa gry i mecz zakończył się zasłużonym i jak na Dunajec niskim wynikiem.