Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
28/05/2012 - 11:22

Piłka nożna – A klasa. Dunajec odrobił straty i wygrał

Mecz wygrała drużyna Dunajec/Start, choć piłkarze z ul. Kościuszki musieli na to ciężko zapracować.

Dunajec/Start Nowy Sącz - Piątkovia Łęg 4:2 (1:2)
1:0 Połeć 19, 1:1 Kożuch 30, 1:2 Kożuch 36, 2:2 Gomułka 72, 3:2 Gomułka 74, 4:2 Łojek 80.
Sędziował: Rafał Serafin (Nowy Sącz).
Żółte kartki: Ledniowski, Wilczyński.
Dunajec/Start: Myrlak - Wilczyński, Migacz, Ciężkowski, Nowak - Ledniowski (87 P. Hływa), Sławecki (60 Sokołowski), Bogdański (70 Łojek), Gomułka - Połeć, Wojtarowicz.
Piątkovia: Michalik - Artur Tarasek, Adrian Tarasek, Krzemień, Sikorski (65 Poręba) - Ożóg, Bocheński, Ogorzałek, Oleksy - Tokarski, Kożuch.
Był to bardzo ważny dla sądeczan mecz, bowiem wygrana dawała pewność pozostanie w tej kalskie rozgrywkowej. Od początku zespół Dunajca/Start starał się szybko zdobyć bramkę i w 19 minucie Połeć wpakował piłkę do bramki rywali. Wydawało się, że dalej pójdzie łatwo. Tymczasem drużyna gości ani myślała odpuścić i po pół godzinie był remis 1-1. Grający trener Dunajca (Łojek) nieustannie krzyczał by pobudzić swoich piłkarzy do lepszej gry. Niestety jego młodzi piłkarze seriami marnowali okazje do zdobycia goli. Rywale ograniczali się do nielicznych kontr i po jednej z nich w 36 minucie Kożuch dał prowadzenie Piątkovii. Po przerwie Dunajec/Start ruszył do ataków, ale goście dobrze się bronili. Dopiero w 72 minucie stan spotkania wyrównał Gomułka., kt ory wykorzystał rzut wolny i skierował ku zaskoczeiu rywali piłkę do bramki Piątkovii. Już 120 sekund później ten sam piłkarz dał prowadzenie swojej drużynie nA 3-2. Wynik meczu ustalił Łojek, który ładnym strzałem pokonał bramkarza rywali.