Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Szymon Ziobrowski: nadchodzi kryzys w Tatrzańskim Parku Narodowym. Głowa do GÓRY
Ze środowiskowego punktu widzenia obecna sytuacja okazuje się dobra. Jeśli spojrzeć na satelitarne mapy zanieczyszczeń, to łatwo zauważyć, że poziom emisji CO2 jest dużo mniejszy. Coś, co wydawało się nierealne, czyli ograniczenie emisji, nagle stało się faktem. Pomijając oczywiście bardzo smutne okoliczności — przyroda z pewnością odetchnie od ludzi.
25/05/2020
Lista zgłoszeń do 11. TAURON Festiwalu Biegowego to już blisko 5,2 tys. osób. Nie wszyscy jednak dopełnili formalności i opłacili start w Krynicy, do czego zachęcamy – do 31 maja 2020 r. obowiązują niższe stawki wpisowego na krynickie biegi (drugi z trzech progów opłat startowych). Tutaj dowiecie się, jak w szybki i łatwy sposób dokończyć rejestrację i wpisać się na listę startową Festiwalu.
24/05/2020
czytaj też: Granicy nie przekroczysz do 12 czerwca, nawet rowerem przez kładkę na Popradzie
Kładki w Miliku i Andrzejówce na Popradzie są na ostatnim etapie budowy. Stanowią część EuroVelo11 trasy rowerowej, która na terenie gminy Muszyna meandruje, po polskiej i słowackiej stronie rzeki. Obecnie, ze względu na pandemię granice są zamknięte do 12 czerwca.
20/05/2020
table-sport