Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Te legendy o Rytrze i tutejszym zamku musi znać każdy „Aktywny Sądeczanin”!
Zamek w Rytrze to jedna z atrakcji turystycznych, którą prezentujemy w naszym interaktywnym przewodniku turystycznym „Aktywny Sądeczanin" dla seniorów 60+. Zwiedzić go i poznać historię to jedno, ale przecież z każdym zamkiem związane są też jakieś legendy. Legendy, które nadają zwiedzaniu niepowtarzalnego klimatu. Dlatego dziś zapraszamy Was do zapoznania się z opowieściami, od których m.in. pochodzi nazwa miejscowości i gminy Rytro.
15/07/2020
czytaj też: Biegi Deptaka w Krynicy - zabawa, rekreacja, rywalizacja...
Jerzy Wasilkowski jest maratończykiem, uczestnikiem Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. 55-letni zawodnik od urodzenia ma wadę słuchu, a od niemal 20 lat żyje z diagnozą mukowiscydozy. W ubiegłym roku wystartował w maratonie na 64 km, z czego przebiegł 51, 3 km, w co nie mogli uwierzyć lekarze nie tylko polscy, ale i amerykańscy. Biegacz z Kalisza zapowiada, że w tym roku do mety na krynickim deptaku dobiegnie.
15/07/2020
Sądecki Przegląd Drużyn: Zawada Nowy Sącz liczy na awans do A-Klasy
W poprzednim sezonie, zabrakło im jednego punktu do "wydostania się" z B-Klasy, teraz ponownie chcą się włączyć do walki o wyższą ligę. Celem jest tylko i wyłącznie awans – mówi Artur Aleksander kapitan i ikona klubu.
15/07/2020

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)