Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
22/05/2024 - 14:10

Ten sport to dla niego całe życie! Paweł Żak nowym Ambasadorem Festiwalu Biegowego

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez biegania. Jedną z nich jest bez wątpienia nowy Ambasador Festiwalu Biegowego - Paweł Żak. Jak sam przyznaje, daje mu to bardzo dużo satysfakcji.

Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju

Festiwal Biegowy to wydarzenie, które zawsze przyciąga prawdziwe tłumy. W tym roku ponownie odbędzie w Piwnicznej-Zdroju. Potrwa od 6 do 8 września. Miasteczko Biegowe będzie znów tętniło życiem. Nie może Was zabraknąć. Zarejestrować możecie się TUTAJ.

Niezwykle ważną rolę w całorocznym życiu festiwalu odgrywają jego Ambasadorzy. Niedawno zakończył się kolejny nabór i wyłonieni zostali nowi ochotnicy. Jednym z nich jest Paweł Żak. Jak sam mówi, amatorskie bieganie łączy z pracą. Pasję do tego sportu próbuje rozbudzić również w dwójce swoich dzieci. 

Paweł Żak nowym ambasadorem Festiwalu Biegowego

- Bieganie od czasów szkolnych dawało mi najwięcej radości. Wychodziłem pobiegać wieczorami by się zrelaksować, rozruszać, zebrać myśli. Około 5 lat temu, podczas rozmowy z kolegą, postanowiłem, że sprawdzę się w biegu ulicznym. Na szybko przejrzałem internet i chwilę później już byłem zapisany. Po pierwszym starcie czułem ogromną satysfakcje, szczęście. Przekonałem się, że to co robię dla relaksu może dawać tyle satysfakcji - wyjaśnia biegacz.

- Zaczęło mnie to pochłaniać coraz bardziej, ta pozytywna energia na imprezach biegowych, masa  pozytywnie zakręconych ludzi sprawia że, chcę się więcej. Później była pierwsza dyszka, półmaraton, maraton. Teraz to już jest start niemal co miesiąc. W dalszym etapie bieganie połączyłem z miłością do gór. Poczułem, że jest to mega przygoda, której chce się więcej, więc zaczęły się starty w górskich biegach ultra. Teraz właśnie to jest moim celem. Bieganie dało mi masę przygód, poznałem wiele pięknych miejsc, wspiąłem się na mnóstwo gór, tych mniejszych i większych. Te piękne widoki czy wschody słońca zapierające dech w piersiach, poznałem dzięki temu wielu wspaniałych ludzi - dodaje Paweł Żak. 

Zawodnik stwierdza również, że bieganie to dla niego sposób na życie, poznanie i umiejętność słuchania własnego organizmu czy zresetowanie się po ciężkim tygodniu pracy.

Jak wyglądają jego aktualne rekordy?

  • 10 km - 40:52
  • Półmaraton - 1:28:09
  • Maraton górski - 3:50:21
  • 50 km - 4:38:58
  • 100 km - 14:42:57

Motto nowego Ambasadora brzmi „przygoda cenniejsza niż wynik”. Przyznaje, że Festiwal Biegowy ma dla niego niezwykle sentymentalne znaczenie. To właśnie tutaj przebiegł swoją pierwszą setkę.

- Polecam to miejsce każdemu, kto chciałby przeżyć swoje pierwsze ultra. Piękno tych tras i widoki zostają w pamięci na długo. Ogromne wrażenie zrobiło na mnie samo wejście do Miasteczka Biegowego, które jest bardzo bogato przygotowane. Można tam wpaść całą rodziną i dobrze się bawić. To nie tylko biegi, ale również pokazy, zabawy dla dzieci, ciekawe stoiska, pyszne jedzenie - przekonuje Paweł Żak. ([email protected], fot.: Paweł Żak)Dziękujemy za przesłanie błędu