Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
13/12/2023 - 10:40

Wolontariusze z Jelnej włączyli się do akcji Serce-Sercu. Zbiórka cały czas trwa

Warto pomagać! Doskonale wiedzą o tym wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Jelnej, którzy włączyli się do akcji Serce-Sercu. Zbiórka artykułów dla potrzebujących cały czas trwa. Chętnych do pomocy nie brakuje.

Wolontariusze z Jelnej biorą udział w akcji Serce-Sercu

Trwa akcja Serce-Sercu. Do świąt Bożego Narodzenia możecie spotkać naszych wolontariuszy w sklepach całego regionu. Każdy może się przyłączyć i również obdarować potrzebujących różnymi artykułami. O tym, gdzie będzie to możliwe w najbliższych dniach przeczytacie TUTAJ.

Do akcji włączyło się wielu wolontariuszy z całego regionu. Możecie ich spotkać w różnych sklepach, zarówno tych w najmniejszych miejscowościach, jak i w Nowym Sączu. Jest wśród nich również młodzież ze Szkoły Podstawowej w Jelnej.

- Wolontariusze byli obecni w sklepie w naszej miejscowości przez cały tydzień w godzinach porannych, ponieważ wtedy jest najwięcej klientów. Potem uczniowie szli na lekcje. Zebraliśmy cały karton produktów, który został w piątek 8 grudnia przekazany do Fundacji Sądeckiej. Kolejne kartony są nadal wystawione zarówno w sklepie, jak i w szkole - mówi Elżbieta Plata, nauczycielka ze szkoły w Jelnej, koordynująca akcję. - Najczęściej mieszkańcy przekazują produkty długoterminowe typu mąka, cukier, makaron czy herbata - dodaje

Nauczycielka przyznaje, że chętnych do pomocy nie brakuje. Sam klub wolontariatu działa w szkole od 2009 roku. Początkowo obejmował gimnazjalistów, teraz również młodsze roczniki. - Zawsze szukamy takich akcji, aby młodzi ludzie mogli wspomagać innych bez konieczności wyjeżdżania poza swoją miejscowość np. akcja „Zostań Dyplomowanym Mikołajem” dla Sursum Corda, czy wspieranie misji „Adopcja na odległość”. Chciałabym podkreślić, że jesteśmy małą szkołą, a w Klubie Wolontariatu działa 49 wolontariuszy - wyjaśnia Elżbieta Plata.

Bogata historia akcji Serce-Sercu

Przypomnijmy, że organizowana przez Fundację Sądecką akcja Serce-Sercu odbywa się od 1995 roku. W tym roku powróciła po czterech latach przerwy spowodowanej pandemią. Każdy może się w nią włączyć. Wystarczy odwiedzić sklep, w którym są nasi wolontariusze, zrobić zakupy i wrzucić choć kilka produktów do wózka oznaczonego logiem akcji. Warto pomagać! ([email protected], fot.: Elżbieta Plata)

Dziękujemy za przesłanie błędu