Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
27/04/2023 - 20:20

Normobaria: jak to działa? Będziesz zdrowszy, jeśli chcesz

Normobaria to jeden z najbardziej docenianych obecnie kierunków medycyny alternatywnej. Na tegorocznych Targach Zdrowia towarzyszących Seminarium „O Zdrowiu Sądeczan” można było porozmawiać ze specjalistami z tej dziedziny z Kapsuły czasu - Komora Normobaryczna z Krynicy-Zdroju.

Normobaria to przełomowa w skali światowej terapia polegająca na przebywaniu w pomieszczeniu o zwiększonym ciśnieniu, większej zawartości tlenu oraz dwutlenku węgla, a także atmosferze wzbogaconej o cząsteczkowy wodór.

Dostarczenie organizmowi większej ilości tlenu, dwutlenku węgla i wodoru sprawia, że już pierwszy zabieg tlenoterapii normobarycznej wpływa na znacznie lepsze dotlenienie komórek. To bezpośrednio przyczynia się do poprawy ich ogólnego stanu i znacznie zmniejsza ewentualne stany zapalne w organizmie. Przyspieszony zostaje także rozwój nowych naczynek krwionośnych.

Zobacz też: Czy lekarz rodzinny może zastąpić endokrynologa czy kardiologa?

Jakie są efekty? Spowolnienie starzenia się organizmu, zwielokrotnienie poziomu komórek macierzystych (do nawet 100 procent), zwiększenie dostępu tlenu do komórek, zahamowanie rozmnażania się bakterii beztlenowych, wspomaga leczenie onkologiczne, znaczne zwiększenie wydolności fizycznej, psychicznej, koncentracji oraz zdolności do zapamiętywania, zwiększenie aktywności osteoblastów i osteoklastów – komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości, wspomaga leczenie autyzmu, szybszy rozwój nowych naczyń krwionośnych a dzięki temu wszystkiemu lepsza jakość i długość życia.

- Mieliśmy pacjenta, który nigdy nie pracował w warunkach, które mogłyby do tego doprowadzić, w hałasie a miał przez wiele lat szumy uszne, które mocno dokuczały mu w życiu codziennym, a których pochodzenia nie umieli określić lekarze. Po pięciu zabiegach w naszej komorze szumy przeszły – usłyszeliśmy od przedstawicielki firmy Eweliny Filipek.

A jakie są przeciwskazania do korzystania z normobarii? Uszkodzenie błony bębenkowej, zapalenie ucha, choroba zakaźna górnych dróg oddechowych, odma opłucnowa (świeżo przebyta), choroby płuc z retencją dwutlenku węgla, przeziębienie, inne choroby zakaźne, nadmierne wyczerpanie organizmu,

klaustrofobia. Z tego rodzaju terapii nie powinny też korzystać osoby będące po przeszczepie organów. Więcej szczegółów na temat normobarii i oferty firmy Kapsuła Czasu, Komora Normobaryczna znaleźć można pod adresem komora-normobaryczna-krynica.eu

([email protected] Fot.: JB,ES) © Materiał chroniony prawem autorskim

X Seminarium o Zdrowiu Sądeczan




X seminarium „O zdrowiu sądeczan” właśnie ruszyło. Przez cały dzień będziecie mogli posłuchać bardzo ciekawych paneli i zapoznać się z ofertą wystawców na Sądeckich Targach Zdrowia.






Dziękujemy za przesłanie błędu