Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
21/03/2020 - 18:00

Maryla Rozlach: od zawsze dobro drugiego człowieka wzbudzało we mnie empatię

Maryla Rozlach jest pielęgniarką. Obecnie pracuje w Poradni Alergologicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Wdzięczni pacjenci zgłosili ją do naszego plebiscytu w kategorii „Sądecka Pielęgniarka”.

Maryla Rozlach ukończyła Liceum Medyczne oraz studia pielęgniarskie w Dąbrowie Górniczej. Następnie podjęła pracę w Zespole Opieki Zdrowotnej przy Szpitalu Oparzeniowym w Siemianowicach Śląskich na oddziale anestezjologii oraz w Poradni Kardiologicznej w Katowicach.

W latach dziewięćdziesiątych wraz z mężem i dziećmi przeprowadziła się do Nawojowej i jako pielęgniarka POZ podjęła pracę w Centrum Rehabilitacyjnym Tukan w Nowym Sączu.

- Przez cały okres swojej kariery zawodowej dokształcam się i pogłębiałam swoją wiedzę pielęgniarską, ponieważ uważam, że w tym zawodzie jest to bardzo ważne. Ukończyłam wszelkiego rodzaju kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne, które są mi przydatne w pracy – wyjaśnia Maryla Rozlach.

Aktualnie pracuje w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu, w Poradni Alergologicznej, która mieści się przy Al. Wolności

- Od zawsze dobro drugiego człowieka, zwłaszcza chorego, wrażliwość na jego ból i cierpienie, wzbudzało we mnie empatię i to było powodem, dla którego postanowiłam poświęcić się dla innych i zostać pielęgniarką – podkreśla.

W życiu kieruję się sercem, szczególnie w stosunku do osób, które wymagają pomocy i wsparcia. Zawód pielęgniarki, na który się zdecydowałam, daje mi możliwość realizowania się. Życzliwość, fachowość, empatia, uśmiech oraz dobre słowo to priorytety, którymi kieruje się zarówno w pracy jak i w życiu – dodaje.

Maryla Rozlach była zaskoczona nominacją w naszym plebiscycie. Dowiedziała się o niej od swojej koleżanki z pracy.

- Naprawdę nie wiem, czym sobie zasłużyłam. Oczywiście bardzo mnie to cieszy, że moja skromna osoba znalazła się w grupie tak znamienitych osób. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Uważam, że zawód pielęgniarki jest niezwykle ważny i nie tylko ja zasługuję na takie wyróżnienie. Chciałabym wyrazić wdzięczność dla całego zespołu pielęgniarskiego, który dokłada wszelkich starań w swojej pracy, aby fachowo zadbać o pacjentów w każdej poradni – mówi Maryla Rozlach.

Oddaj głos na Marylę Rozlach w plebiscycie na najlepszą sądecką pielęgniarkę! Głosować można do 15 kwietnia br., wypełniając formularz albo kupon dostępny w marcowym wydaniu miesięcznika „Sądeczanin”.

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu