Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lipca. Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
10/05/2021 - 17:40

Ksiądz prałat Józef Głowa. Niezmordowany duszpasterz z wielkim sercem

Przez 23 lata, był proboszczem parafii pod wezwanie św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego w Mystkowie. Na Sądecczyźnie jest znany i ceniony. Szczególną kartą w jego aktywności kapłańskiej i społecznej jest działanie dla młodzieży i z młodzieżą. Jest także długoletnim moderatorem Ruchu Światło Życie diecezji tarnowskiej, także organizatorem niezliczonej ilości spotkań oazowych. To dlatego społeczność gminy Kamionka Wielka zgłosiła duszpasterza do plebiscytu Sądeczanin Roku 2020.

Ksiądz prałat Józef Głowa był zaangażowany duchowo i materialnie przy budowie i powstaniu Krzyża Milenijnego na Wzgórzu Św. Krzyża w Mszalnicy, wspierał też ustanowienie św. Faustyny patronką Mszalnicy.

Kapłan jest niezmordowany w angażowaniu się w  liczne przedsięwzięcia. Pod jego opieką i z jego inicjatywy rozwija się Ruch AA Sądecczyzny, odbywają się rekolekcje ewangelizacyjne i trzeźwościowe. Ksiądz Głowa organizował akcję „Wakacje nad morzem” dla rodzin z terenu Sądecczyzny. Zawiązuje parafialne, szkolne, a nawet przedszkolne koła Caritas. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i staraniom w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej, powstało pierwsze na terenie gminy Kamionka Wielka przedszkole z nauką gry na instrumentach i nauką języków obcych. 

Przy parafii  działa też boisko sportowe do gry w piłkę nożną,  zimą zamieniane w lodowisko. Działa też świetlica środowiskowa ze stołami bilardowymi,  tenisowymi i siłownią. Przez kilka lat kapłan udostępniał nieodpłatnie budynki parafialne rodzinom poszkodowanym w czasie powodzi. Przekazał też grunt pod budowę nowych domów.

Czytaj też Sądeczanin Roku: apel delegacji mieszkańców gminy Kamionka Wielka [WIDEO]

Dzięki współpracy z parafią mogła się również rozwijać orkiestra dęta, gminne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zespoły regionalne Mystkowianie i Mszalniczanie.

Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie ks. Józefa Głowy w wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży we współpracy ze szkołami, samorządem gminy Kamionka Wielka i urzędem marszałkowskim w Krakowie.

Podkreślić należy również wysoki poziom dbałości o otoczenie i wnętrze zabytkowego kościoła, który jest perełką Sądecczyzny. Ta nieoceniona i wyjątkowa posługa pasterska i praca na rzecz Ziemi Sądeckiej zasługuje na szczególne uznanie i wyróżnienie.

***

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2020? (UWAGA. PROSIMY NIE GŁOSOWAĆ. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZYŁO SIĘ)

ks. prał. Józef Głowa – wyślij SMS o treści SR.4 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numery lutowy, kwietniowy lub majowy)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2020. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2020".Dziękujemy za przesłanie błędu