Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
23/10/2020 - 19:20

Czym się martwi sądecka poseł PSL Urszula Nowogórska

To trudny i bardzo odpowiedzialny temat. Dla człowieka wierzącego, a takim jestem, przemyślenia i wnioski są jednoznaczne. Życie ludzkie jest najwyższą wartością i należy ją chronić - tak poseł PSL Urszula Nowogórska komentuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego, dotyczący tak zwanej aborcji eugenicznej.

Jednak martwię się czymś innym. Ta decyzja Trybunału Konstytucyjnego może wiązać się z zakazem badań prenatalnych. To mnie martwi – mówi sądecka poseł PSL Urszula Nowogórska.  A przecież te badania pomagają również wykryć inne wady, na przykład wady serca, które można leczyć u dzieci na etapie życia płodowego lub zaraz po urodzeniu. To danie szansy na zdrowie i normalne życie dziecku i jego rodzicom.

czytaj też Poseł PO Jagna Marczułajtis: po zakazie aborcji będzie zakaz antykoncepcji

Uważam, ze dotychczasowy kompromis aborcyjny, który został prawie trzydzieści  lat temu wypracowany pomiędzy instytucjami państwa i Kościoła , przez niektórych krytykowany i niedoceniany, był wartością. Potwierdził to również śp. prezydent Lech Kaczyński, który powiedział, że ten kompromis jest cenny i nie należy go naruszać.

Czytaj też Jak poseł Jan Duda z PiS komentuje wyrok Trybunału w sprawie aborcji

Ten wyrok  wywołał wiele kontrowersji i niepokojów społecznych. Teraz przecież jest czas na walkę z pandemią i koronawirusem oraz jego zdrowotnymi, społecznymi i gospodarczymi skutkami. Nie szukajmy kolejnych spraw dzielących społeczeństwo , szukajmy jedności i bezpieczeństwa – komentuje orzeczenie Trybunału poseł Urszula Nowogórska. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu