Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
15/01/2020 - 06:25

2020 przełomowym rokiem dla osiedla Gołąbkowice

Budowa parku wodnego przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, spadek przestępczości i parking dla odwiedzających galerię Trzy Korony... O planach na nowy rok rozmawiamy z zarządcą osiedla Gołąbkowice, Antonim Rączkowskim.

Osiedle Gołąbkowice to jedno z najpiękniejszych osiedli Nowego Sącza. Jego granice tworzą dwie rzeki - Kamienica i Łubinka. W ubiegłym roku ukończono prace remontowe ścieżki rowerowej, natomiast w najbliższych miesiącach rusza budowa parku wodnego przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. - W budżecie miasta mamy zagwarantowane środki na finalizację projektu - informuje Antoni Rączkowski, zarządca osiedla Gołąbkowice. 

Jednym z największych osiągnięć osiedla jest długo wyczekiwane miasteczko rowerowe - atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. - Mamy wspaniały plac zabaw oraz część estradową, na której organizujemy koncerty i wydarzenia kulturalne dla mieszkańców Nowego Sącza - mówi pan Antoni. Jesteśmy także dumni z organizowanego co roku przejazdu rowerowego i wielu innych imprez sportowo-rekreacyjnych. Ścieżka wzdłuż Kamienicy, którą udało się ukończyć, cieszy się popularnością wśród biegaczy, rowerzystów i kochających spacery. 

Jeszcze kilka lat temu osiedle Gołąbkowice uchodziło za jedno z bardziej niebezpiecznych w regionie. Czy sytuacja uległa zmianie? - Kiedyś były problemy z młodzieżą, która oblegała osiedlowe ławki i okolice galerii handlowych. Jednak należy podkreślić, że przestępczość w naszym rejonie z roku na rok spada - wyjaśnia. Owszem, patrole policyjne często odwiedzają osiedle, jednak są to najczęściej kontrole prewencyjne. Na osiedlu Gołąbkowice można czuć się bezpiecznie.

A co z uliczkami zlokalizowanymi w pobliżu galerii Trzy Korony, które w weekendy dla robiących zakupy stanowią parking? Zarząd osiedla dostrzega problem, jednak znalezienie alternatywnego miejsca dla samochodów jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. 

Szczegóły o innych przedsięwzięciach i sukcesach, a także słabych i mocnych stronach osiedla w rozmowie.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu