Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
18/06/2020 - 08:50

Nie ma łazienki i ciepłej wody. Chce tylko godnie przeżyć starość. Pomagamy

Odwiedziliśmy pana Mariana Zająca, który jest mieszkańcem Lipnicy Wielkiej – wioski położonej w gminie Korzenna. Jakiś czas temu wspólnie z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, redakcja portalu „Sądeczanin” założona panu Marianowi konto na zrzutce. Zbieraliśmy i dalej zbieramy pieniądze na remont jego starego, drewnianego domu.

Wspólnymi siłami udało się uzbierać blisko 18 tysięcy złotych. Z tych pieniędzy została wyremontowana kuchnia, która teraz służy panu Marianowi także jako pokój. Zostało wymienione okno, drzwi i podłoga, zakupione zostały niezbędne meble, pomieszczenie zostało ocieplone, a cały budynek został zabezpieczony stemplami, które chronią przed zawaleniem.

- Bardzo się cieszę z tego remontu. Jestem bardzo zadowolony. Sam nie byłbym w stanie wyremontować domu, bo czasem nawet na lekarstwa brakuje pieniędzy – powiedział w rozmowie z dziennikarzem „Sądeczanina” 74-letni Marian Zając.

Zobacz też Pan Marian nie ma w domu łazienki i ciepłej wody. Wspólnie odmieńmy jego los

Dużo udało się już zrobić, ale jeszcze chcielibyśmy, aby pan Marian doczekał się w swoim domu łazienki i toalety, a z jego kranu, aby w końcu popłynęła ciepła woda. Prace niestety zostały wstrzymane ze względu na brak wystarczających środków finansowych. Dla prawie wszystkich to absolutne minimum w codziennym funkcjonowaniu a dla pana Mariana marzenie na stare lata. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się je spełnić.

- Pomieszczenie, które zostanie zagospodarowane pod łazienkę ma już niezbędne podłączenia sanitarne. Udało się również zebrać część niezbędnego wyposażenia jak zlew, szafka, kabina prysznicowa i bojler – wyjaśniają wolontariusze Szlachetnej Paczki.

Niestety do wykonania pozostały jeszcze najbardziej kosztowne prace. Planowany jest podział pomieszczenia płytą działową tak, aby nie trzeba było remontować całego pomieszczenia, a jedynie niezbędną część. Trzeba wykonać wylewki oraz dalsze prace remontowe i wykończeniowe – dodają.

Zobacz też Udało się dużo, a możemy jeszcze więcej! Remont domu pana Mariana dobiega końca

Potrzebne jest jeszcze około 10 tysięcy złotych, aby dokończyć tę inwestycję. Drodzy Czytelnicy wszystko w waszych rękach. Już wiele razy pokazaliście, że można na was liczyć. Jesteśmy przekonani, że teraz będzie podobnie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej inicjatywy prowadzonej przez portal Sądeczanin oraz wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Można tego dokonać wpłacając dowolną kwotę na założone konto na zrzutce. Wystarczy kliknąć w poniższy link. To od każdego z was zależy czy marzenie pana Mariana się spełni. Pamiętajcie! Liczy się każdy grosz. Wszystkim tym, którzy już wzięli udział w naszej akcji, serdecznie dziękujemy! Jesteście wspaniali!

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. R. Gajewski, Film D. Szlag

Nie ma łazienki i ciepłej wody. Chce tylko godnie przeżyć starość. Pomożecie?
Odwiedziliśmy pana Mariana Zająca, który jest mieszkańcem Lipnicy Wielkiej – wioski położonej w gminie Korzenna. Jakiś czas temu wspólnie z wolontariuszami Szlachetnej Paczki, redakcja portalu „Sądeczanin” założona panu Marianowi konto na zrzutce. Zbieraliśmy i dalej zbieramy pieniądze na remont jego starego, drewnianego domu.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020