Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
25/02/2020 - 11:10

Zdarzyło się 5 lat temu... Groźna lawina odebrała im życie

25 lutego 2015 roku Sądeczanie opłakiwali śmierć księdza Stanisława Cebuli oraz przygotowywali się do obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. UKS Fenix Krzyżówka świętował swój sportowy sukces, podobnie jak nowy trener Sandecji. Newsem dnia było odnalezienie ciał dwóch mężczyzn, których pochłonęła lawina w rejonie wodospadu Siklawa w Tatrach.

Zmarł ksiądz Stanisław Cebula, pochodzący z Łososiny Dolnej

Ks. prałat Stanisław Cebula pełnił funkcję kapłana w archidiecezji wrocławskiej. Pochodzący z parafii Łososina Dolna ksiądz odszedł w wieku 89 lat, z czego prawie 60 przeżył w kapłaństwie. Ks. Cebula urodził się przed II wojną światową, w 1926 roku. Wychowywał się w trudnych czasach, w których szczególnie ciężko było o zaufanie i wiarę w Boga. Znalazł jednak odwagę, aby stawić czoła powołaniu. W gorliwej służbie Bogu i wiernym upodobał sobie nade wszystko głoszenie nauk i kazań oraz posługę sakramentu pokuty. Dziś mija pięć lat od jego śmierci. 

Dzień "Żołnierzy Niezłomnych" w Nowym Sączu

25 lutego 2015 roku był także okresem przygotowań do zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mieszkańcy Sądecczyzny oczekiwali na uroczystość upamiętniającą działalność żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W trakcie marszu ulicami Nowego Sącza odbył się Apel Poległych, złożono także kwiaty pod tablicą upamiętniającą ojca Władysława Gurgacza - jezuity, kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej (PPAN).Dziękujemy za przesłanie błędu