Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
16/03/2023 - 15:45

Zbierają nakrętki dla małego Kacperka. Pomóżcie spełnić jego marzenie!

Marzeniem małego Kacperka i jego najbliższych jest to, żeby w końcu mógł stanąć na własnych nogach. Każdy może mu pomóc w osiągnięciu tego celu. Wystarczy przynieść zbędne, plastikowe nakrętki.

Zbiórkę nakrętek dla chorego Kacperka Szmita organizują założyciele projektu Niepozorni, czyli uczniowie Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu – Klaudia Zyzak, Anna Padula, Weronika Michałczak i Kacper Babicz.

- W ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, stworzyliśmy projekt o nazwie Niepozorni, który ma na celu przestrzec młodzież ze szkół podstawowych w Nowym Sączu oraz okolic przed niebezpieczeństwem, jaki wiąże się z korzystaniem z Internetu oraz pokazanie im podstawowych chwytów samoobrony. Zajęcia dla łącznie około tysiąca uczniów prowadzili profesjonaliści, na terenie Wyższej Szkoły Biznesu – opisywali uczniowie ELO na łamach „Sądeczanina”.

Ale to nie wszystko jeśli chodzi o projekt Niepozorni. Klaudia, Ania, Weronika i Kacper chcę też wesprzeć małego Kacperka, który od urodzenia ma problemy z nóżką. Młodzi zorganizowali zbiórkę nakrętek, żeby pomóc chłopczykowi zrobić pierwszy krok.

Kacperek urodził się z wrodzoną wadą nóżki – stopą końsko-szpotawą. Od pierwszych dni swojego życia wytrwale ćwiczy, aby kiedyś postawić pierwszy krok. – Wraz ze wzrostem pojawiły się kolejne komplikacje: asymetria ułożeniowa, osłabienie napięcia mięśniowego, skolioza dwułukowa rotacyjna – czytamy na stronie Sursum Corda, fundacji, której Kacper jest podopiecznym.

Kacperek jest bardzo malutki i nic z tego nie rozumie. Złości się, kiedy kolejny raz musi jechać na rehabilitację. A po długich ćwiczeniach w domu często płacze razem ze swoją mamą…

Choć chłopczyk, jeszcze nie ma świadomości co dzieje się z jego ciałem, jest bardzo wytrwały. Kacperek i jego bliscy wierzą, że wkrótce stanie na własnych nóżkach, będzie mógł nie tylko chodzić, ale nawet biegać jak szalony.

Aby to piękne marzenie się spełniło, potrzebna jest ciągła rehabilitacja. Niestety, wizyty lekarskie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Sursum Corda na portalu chcepomagać.org prowadzi zbiórkę dla chłopczyka.

Uczniowie ELO chcą wesprzeć maluszka poprzez zbiórkę nakrętek. Każdy może przynieść niepotrzebne nakrętki do Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. Wystarczy wcześniej skontaktować się z młodzieżą za pomocą mediów społecznościowych (Facebook: Niepozorni; Instagram: niepozorni.zzt lub e-mail: [email protected]).

„Sądeczanin” jest partnerem projektu.

([email protected], fot. Niepozorni, Sursum Corda)Dziękujemy za przesłanie błędu