Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 października. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
12/08/2020 - 16:00

Zamknęli plac zabaw na sądeckich Plantach? Jest żółta taśma

Plac zabaw na Plantach funkcjonuje od 2011 roku i praktycznie co sezon jest przedmiotem interwencji mieszkańców, radnych czy zarządu osiedla. A to jakaś zabawka, jakieś urządzenie zostanie uszkodzone, a to nawierzchnia placu po deszczu zmieniała się w grzęzawisko. Co dzieje się tym razem?

Zamknęli plac zabaw na sądeckich Plantach? Jest żółta taśma

- W załączniku zdjęcie zniszczonego, niezabezpieczonego placu zabaw na sądeckich Plantach. Widać zerwaną taśmę, ale dostęp nie jest ograniczony - napisał do nas Mateusz Koza, autor zdjęcia.

Zobacz też: Serio, opona z auta na trasie rowerowej? Od razu zróbmy ścieżki na wysypisku

Czy rzeczywiście plac powinien być wyłączony z użytku? Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z gospodarzem i administratorem terenu, czyli Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. I co się okazało? Plac zabaw jest otwarty i można korzystać ze wszystkich ławek i urządzeń za wyjątkiem domku, na który maluchy mogą się wspinać. – I dlatego ten właśnie domek jest ogrodzony. Trzeba w nim wymienić jedną belkę, którą już zamówiliśmy i która dotrze do nas jeszcze w tym tygodniu i w tym tygodniu powinna być już zamontowana – usłyszeliśmy.

To przy tej pogodzie bardzo ważna informacja, bo zacieniony plac zabaw cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Zatem - rodzice, trzymajcie dzieciaki z daleka od uszkodzonego domku, reszta placu jest bezpieczna.

ES [email protected] Fot.: CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe