Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
10/08/2021 - 10:50

Wygląda może trochę dziwnie, ale ten grzyb jest jadalny. Znacie go?

Kozia broda – tak się nazywa grzyb, którego zdjęcia nadesłał nam właśnie pan Marcin. Wygląda może trochę psychodelicznie, ale kozia broda jest jadalna i na dodatek wyjątkowo smaczna.

Wygląda może trochę dziwnie, ale ten grzyb jest jadalny. Znacie go?

Kozia broda, którą widzicie na zdjęciach rosła w Grocach, pod Rabską Górą. Niby to nie Beskid Sądecki, ale wiemy, że grzybiarze z naszego regionu chętnie jeżdżą na grzybobranie i w Gorce, i w okolice Wysowej w Beskidzie Niskim, które słyną z rydzów.

Wygląda może trochę dziwnie, ale ten grzyb jest jadalny. Znacie go?

Grzyb jest niesamowity w kształcie i co powinno nas cieszyć świadczy o tym, że okolica jest czysta. Jeszcze ciekawsze jest to, że to grzyb jadalny. Jest tylko jedno małe ale – grzyb musi być młody, przerośnięty bywa gorzki. Można go suszyć, fantastycznie sprawdza się w sosach, ale można z niego też z niego zrobić wegetariańskiego kotleta, tak samo, jak z cukinii.

Okaz ze zdjęcia wygląda wyjątkowo okazale. Jeśli udało Wam się spotkać równie fantastyczne grzyby, czekamy na Wasze zdjęcia. A może podzielicie się swoimi przepisami na podobne nietypowe grzyby? Czekamy. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu