Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
10/02/2024 - 08:15

Wójt Sękowej Małgorzata Małuch opowiedziała o tym wszystkim tylko jej

Takie gwiazdy jak Dorota Gawryluk, Małgorzata Kożuchowska, czy Małgorzata Ostrowska-Królikowska stronią od tabloidów i chronią swoje życie prywatne. Zrobiły jednak wyjątek dla Magdaleny Szefernaker, która napisała znakomitą książkę „Mama na obcasach”. To wywiady ze znanymi aktorkami, dziennikarkami, sportsmenkami, które szczerze mówią jak trudno jest pogodzić karierę z macierzyństwem. Po tym, jak wydawnictwo okazała się wydawniczym sukcesem, Szefernaker znowu zabrała się za pisanie. Lada dzień ukaże się jej kolejna książka, tym razem o kobietach, które z powodzeniem sięgnęły po władzę w samorządzie. Jedną z bohaterek jest wójt Sękowej Małgorzata Małuch.

Czyta też Gwiazda z małej wsi koło Nowego Sącza na drodze do światowej kariery. Wszystko zaczęło się od TikToka [WIDEO] [ZDJĘCIA]

W obcasach idą po władzę

Dlaczego tym razem Magdalena Szefernaker postanowiła sięgnąć po taką, a nie inną tematykę?  Mówiła o tym w rozmowie z „Sądeczaninem” podczas Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach.

- To takie miejsce, gdzie kobiety coraz odważniej zakładają obcasy i coraz więcej z nich przejmuje władzę – mówiła Szefernaker która teraz, tuż przed premierą gotowej już książki zdradziła, że jedną z bohaterek   jest wójt gminy Sękowa Małgorzata Małuch, która nieprzerwanie rządzi gminą od 2006 roku.

„Samorząd na obcasach” to niewątpliwie książka pokazująca, jak wielką wartość wnoszą kobiety do naszych lokalnych wspólnot, choć często ich droga na szczyt nie była usłana różami – wyjaśnia autora. - Na początku musiały stoczyć prawdziwą walkę z kontrkandydatami w wyborach,w większości mężczyznami, potem mierzyły się z panującymi wciąż stereotypami, że płeć piękna raczej nie powinna zarządzać tak dużym obszarem, jak gmina czy miasto, albo zajmować się wielomilionowymi inwestycjami.

Czytaj też Czy pomógł w tym sam Duch Święty? Tajemnica sukcesu „Promyczka dobra” w Nowym Sączu[WIDEO] [ZDJĘCIA] 

 Co to za wójt. Ona jeszcze pewnie nie pije wódki

Na te głęboko zakorzenione stereotypy skarżyła się podczas  Europejskiego Kongresu Samorządów Karolina Zowczak, która od roku 2014 jest  wójtem gminy Osieck.

- Na starcie pracy w samorządzie spotykałam się z uwagami typu: co to za wójt, ma dopiero 33 lata – ona jeszcze pewnie nie pije wódki. Dziś moja praca, zaangażowanie i sukcesy pokazują, że wygląd wójta, ani jego wiek nie mają znaczenia. Liczą się wyniki – przekonywała Zowczak.

Czytaj też Czytaj też Nadzwyczajne sądeckie siostry Chapko. Najpiękniejsze dwie pary polskich bliźniaczek [ZDJĘCIA] [WIDEO]

 Sukces ma swoją cenę

Między innymi tę rzeczywistość w swojej książce pokazuje Magdalena Szefernaker.  Autorka poruszyła istotny temat obecności kobiet w życiu publicznym i samorządowym, których wciąż jeszcze na wysokich stanowiskach jest stosunkowo mało. W szczerych rozmowach poznajemy kulisy pracy pań wójtów, burmistrzów i prezydentów w samorządzie, ich zmagania z licznymi trudnościami i przeszkodami, radość z sukcesów, osiągniętych często kosztem czasu dla najbliższych. ([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu