Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
21/05/2019 - 21:15

Wjechał w zabytkową willę. Niezapowiedziany gość w muszyńskich Ogrodach Wandy

Do zabytkowej willi Wanda w Muszynie wpadł niezapowiedziany gość, a mianowicie samochód. Na szczęście pasażerom auta nic się nie stało. Gospodarzami pensjonatu są Bożena Mściwujewska-Kruk i jej mąż Ryszard Kruk.

-"W niedzielę wpadł do nas, czyli do willi Wanda, niezapowiedziany gość. W wyniku kolizji drogowej jeden z jej uczestników postanowił nas odwiedzić". -mówi Ryszard Kruk, gospodarz zabytkowej willi - "Na szczęście nic się poważnego nie stało pasażerom samochodów, a była w nich czwórka dzieci!". 

Willę w Muszynie, położoną w niedalekim sąsiedztwie Popradu zakupił dr Seweryn Mściwujewski (1880-1944) herbu Pniejnia, lekarz i major Wojska Polskiego.

W domu urządził pensjonat, nazwany od imienia żony „Wanda”, w którym prowadził również prywatny gabinet lekarski w latach 1912-1944.  Był pierwszym lekarzem uzdrowiskowym Muszyny.

Po dziadku willę odziedziczyła Bożena Mściwujewska-Kruk, twórczyni i redaktor naczelna Almanachu. W Ogrodach Wandy, w lipcu odbywały się tradycyjne Spotkania Przyjaciół Almanachu Muszyny. 

(MK) fot. A. Królikowski, aut arch. Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)