Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
06/03/2023 - 11:05

W Nawojowej szykują się już na Wielkanoc. Robią palmy, zajączki, kartki i inne świąteczne ozdoby

W powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Nawojowej przed Świętami Wielkanocnymi praca wre. Podopieczni w ramach terapii robią palmy, świąteczne ozdoby i wielkanocne kartki, które można wysłać bliskim.

W powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Nawojowej zatrudnione są osoby z niepełnosprawnościami. Pracownicy zakładu, pod okiem opiekunów szykują się już do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

W ramach terapii podopieczni robią kolorowe palmy różnej wielkości, drewniane zajączki i inne ozdoby świąteczne, pisanki i kartki. Każdy może kupić gotowe produkty lub złożyć zamówienie na wielkanocne ozdoby.

- Takie zajęcia to nie tylko rozwijanie umiejętności manualnych, ale jednocześnie terapia - mówi Bartłomiej Krzeszowski, dyrektor placówki w Nawojowej. – W okresie przedświątecznym mamy zawsze więcej pracy, zainteresowanie wyrobami jest spore, cieszą się one dużym powodzeniem. Przyjmujemy zamówienia z całej Polski i wysyłamy do klientów gotowe palmy i ozdoby – dodaje Krzeszowski.

Pieniądze zarobione ze sprzedaży są przeznaczone na dofinansowanie do wynagrodzeń osób z niepełnosprawnościami oraz na bieżącą działalność Zakładu Aktywności Zawodowej.

Podopieczni ZAZ-u wykonują też kartki okolicznościowe, np. urodzinowe, imieninowe czy zaproszenia na I Komunię Świętą. Klienci zainteresowani indywidualnym zamówieniem, mogą przysłać własny projekt, który zostanie profesjonalnie wykonany.

Od niedawna podopieczni powiatowego ZAZ-u wykonują też drewniane meble ogrodowe (ławki, stoły) oraz domki dla dzieci w różnych rozmiarach. Wszystkie produkty, które wyszły spod sprawnych rąk osób z niepełnosprawnościami można zamawiać telefonicznie, mailowo lub na miejscu (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 14:00).

Więcej informacji można znaleźć na stronie powiatu nowosądeckiego. (oprac. [email protected], fot. Maria Olszowska)

W Nawojowej szykują się już na Wielkanoc. Podopieczni ZAZ-u robią palmy, kartki i świąteczne ozdoby
Kolorowe palmy w różnych rozmiarach, drewniane zajączki i inne ozdoby, pisanki czy kartki wielkanocne - taką ofertę na zbliżające się święta szykują podopieczni powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej. (Fot. Maria Olszowska)


Dziękujemy za przesłanie błędu