Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
01/03/2023 - 09:30

W Muszynie mają już wiosnę. Piękne krokusy przyozdobiły ogrody [ZDJĘCIA]

Krokusowy zawrót głowy w muszyńskich ogrodach właśnie się rozpoczął. Jeśli odwiedzicie Muszynę w najbliższych dniach, z pewnością nie pożałujecie.

W marcu w Muszynie rozpocznie się krokusowy zawrót głowy, o czym przypominamy na lutowej kartce z kalendarza „Sądeczanina”. Pierwsze krokusy pojawiły się w muszyńskich ogrodach już w przedostatnim tygodniu lutego. Najwięcej zwiastunów wiosny możemy zobaczyć w okolicy ogrodu Baśni i Legend w Muszynie.

- Jeżeli pogoda nie będzie nam sprawiać psikusów i przymrozków to początkiem marca muszyńskie ogrody zostaną zalane tymi niezwykłymi kwiatami – mówią pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Muszyna.

Dwa lata temu w muszyńskich Ogrodach Sensorycznych i Ogrodach Tematycznych posadzono aż 2 miliony krokusów! Czy znajdą się śmiałkowie, którzy spróbują je wszystkie policzyć?

Przy okazji osoby, które chcą odwiedzić muszyńskie ogrody muszą pamiętać, że krokusy to bardzo delikatne kwiaty. Uważajcie gdzie stawiacie kroki, a swoich czworonożnych pupili trzymajcie zawsze na smyczach.

Turyści zmęczeni spacerami po muszyńskich ogrodach, koniecznie powinni odwiedzić Dom Miodu i Wina. W restauracji, położonej przy ulicy Kościelnej 60 w Muszynie, posilicie się i nabierzecie energii do dalszego zwiedzania. A turystycznych atrakcji w uzdrowiskowej Muszynie i okolicy nie brakuje.

Partnerem kalendarza „Sądeczanina” w lutym był również Leśnik Drzewiarz, czyli sanatorium położone w Krynicy-Zdroju. ([email protected], fot. Maciej Zwierz, UMiG Muszyna)

Krokusowy zawrót głowy w Muszynie
Tak pięknie prezentowały się krokusy w muszyńskich ogrodach już w przedostatnim tygodniu lutego. W marcu będzie ich jeszcze więcej. To trzeba zobaczyć na własne oczy! (Fot. Maciej Zwierz, UMiG Muszyna)


Dziękujemy za przesłanie błędu