Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
23/06/2023 - 15:00

Tego bezcennego leku ciągle brakuje. 13, 5 litra krwi oddali krwiodawcy w Muszynie

Pod hasłem "Oddając krew ratujesz ludzkie życie - krew jest bezcennym, niezastąpionym lekiem", w Muszynie (18 czerwca) odbyła się kolejna akcja krwiodawców. Zarejestrowano 38 osób, krew oddało 30 dawców. W sumie pozyskano 13, 5 litra tego bezcennego leku.

Pod hasłem "Oddając krew ratujesz ludzkie życie - krew jest bezcennym, niezastąpionym lekiem", w Muszynie (18 czerwca) odbyła się kolejna akcja krwiodawców. Zarejestrowano 38 osób, krew oddało 30 dawców. W sumie pozyskano 13, 5 litra tego bezcennego leku. 

- Dzięki szeroko zakrojonej akcji informacyjnej, w kościołach, na plakatach i w mediach udział krwiodawców był znaczny. Zarejestrowano 38 osób, dokonano 30 pobrań – podsumowuje przewodniczący rady Jerzy Majka, który jest też krwiodawcą i systematycznie bierze udział w akcjach. 

-  Każdy oddał 450 ml krwi czyli 13,5 litra, co w tym okresie jest dużym osiągnięciem, co ciekawe pierwsze były panie. Kolejna akcja krwiodawstwa w październiku. Zapraszamy! 

Ci, którzy oddali krew mogli wykonać bezpłatnie badania wirusologiczne oraz zbadać grupę krwi.

Koordynatorką akcji poboru krwi w Muszynie była Celina Pancerz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a organizatorem burmistrz Jan Golba.

Kolejna akcja poboru krwi w Muszynie odbędzie się w październiku 2023 roku. Od 2011 roku w tym nadpopradzkim uzdrowisku pobrano ponad 350 litrów tego bezcennego leku. (MK) fot. Mateusz Obidowski. Dziękujemy za przesłanie błędu