Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
12/11/2021 - 12:35

Tatry widać tutaj jak na dłoni. Kameralny punkt widokowy, który warto odwiedzić

Platforma widokowa na Woli Kroguleckiej, leśne molo w Starym Sączu czy krynicka ścieżka wśród koron drzew – to najbardziej popularne miejsca w naszym regionie, gdzie w każdy weekend znajdziemy tłumy miłośników pięknych widoków. A wystarczy ruszyć się kilka kilometrów poza granice powiatu nowosądeckiego, żeby zobaczyć najwyższe szczyty w kameralnej atmosferze.

Sprawdź pogodę na najbliższy weekend: Klimatyczne poranki z mgłami. Co jeszcze szykuje nam pogoda na weekend?

Punkt widokowy, o którym mowa znajduje się w miejscowości Wysokie (gmina Limanowa). Położony jest tuż przy drodze krajowej numer 28, niedaleko granicy powiatu nowosądeckiego i limanowskiego. Jadąc od strony Chełmca i Trzetrzewiny w kierunku Limanowej znajdziemy go po prawej stronie.

W tym punkcie widokowo-wypoczynkowym znajdziemy wszystko, co potrzebne jest weekendowym turystom. Przede wszystkim nie ma tutaj problemu z zapakowaniem samochodu. Mimo bliskości drogi krajowej numer 28, nie jest to zbyt oblegane miejsce. Na Wysokim postawiono zadaszoną (według znaków, również monitorowaną) altanę z ławami i stołem. Można tutaj spokojnie zjeść posiłek czy wypić herbatę z termosu.

Zobacz również: Sądeckie lasy w jesiennej odsłonie: nie tylko piękne, ale też bardzo potrzebne [GALERIA ZDJĘĆ]

Miejsce docenią także rowerzyści, bo znajdą tutaj stojak na rowery. To punkt, gdzie cykliści mogą odpocząć w swojej podróży. Zauroczeni miejscem będą także rodzice i ich pociechy, bo tuż obok wiaty znajdują się tablice edukacyjne, które mają nie tylko kolorowe ilustracje, ale też mówią o ważnych rzeczach dotyczących środowiska.

Dzieci mogą dowiedzieć się więcej o roślinach, zwierzętach, grzybach, a nawet o ochronie naszej planety. Z pewnością forma przygotowania tablic edukacyjnych będzie ciekawsza niż zwykła broszura informacyjna.

Dla podróżnych przydatna będzie mapa regionu. Odwiedzający mogą też poznać wszystkie szczyty, które są widoczne z tego miejsca. A naprawdę jest na co patrzeć, bo przy dobrej pogodzie widać stąd Tatry jak na dłoni. Cała podróż drogą krajową numer 28 od Trzetrzewiny aż do Limanowej owocuje w przepiękne widoki na górskie szczyty i maleńkie z tej perspektywy miasta.

Wzdłuż wspomnianej trasy znajduje się jeszcze jeden podobny punkt widokowy w Kaninie, po lewej stronie, jadąc w kierunki Limanowej. Warto również wspomnieć, że teren wokół punktu widokowego w miejscowości Wysokie jest bardzo dobrze utrzymane (przynajmniej w momencie, kiedy wykonywane były zdjęcia). Przy ogrodzeniu zamontowano kosz, wokół nie leżą śmieci, a tablice ani wiata nie są zdewastowane. To miejsce, które może być dobrą alternatywą dla tych, którzy wolą kontemplować cudowne widoki na nasz region z dala od tłumów. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. SS)

Szczyty naszego regionu i Tatry jak na dłoni. Punkt widokowy w miejscowości Wysokie
Wystarczy ruszyć się kilka kilometrów poza granice powiatu nowosądeckiego, żeby zobaczyć najwyższe szczyty w kameralnej atmosferze. Zobaczcie jak wygląda punkt wypoczynkowy w miejscowości Wysokie (gmina Limanowa). (Fot. SS)


Dziękujemy za przesłanie błędu