Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
13/12/2023 - 12:05

Szykują zmiany w TVP. Którego dziennikarza będzie Ci najbardziej brakowało? [SONDA]

Telewizję Polską czekają najprawdopodobniej duże zmiany. Zapowiada je nowy rząd. Oznacza to, że możemy nie oglądać już wielu dziennikarzy, którzy pojawiali się w ostatnich latach na antenie. Którego byłoby wam najbardziej brakować? Zagłosujcie w naszej sondzie

Zmiany w Telewizji Polskiej

Ostatnie miesiące to w naszym kraju bardzo gorący czas. W wyborach, które odbyły się 15 października wygrało Prawo i Sprawiedliwość, ale większością sejmową dysponuje dotychczasowa opozycja. Misję utworzenia rządu otrzymał jednak od prezydenta premier Mateusz Morawiecki.

Podczas poniedziałkowego posiedzenie Sejmu rząd Morawieckiego nie uzyskał wotum zaufania. W drugim konstytucyjnym kroku izba niższa parlamentu wybrała więc na prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Rozpoczynają się tym samym rządy koalicji złożonej z Lewicy, Trzeciej Drogi i Koalicji Obywatelskiej.

Nowy premier zapowiada, że priorytetem będą dla niego zmiany w Telewizji Polskiej. Wirtualna Polska informuje, że jednym z tych, który ma je wprowadzać jest Tomasz Sygut. To były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a obecnie członek zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Z kolei “Onet” przekazuje, że nowym szefem wiadomości ma być Paweł Płuska, związany z telewizją TVN.

Którego dziennikarza TVP najbardziej ci żal?

Takie roszady oznaczać będą, że najprawdopodobniej z TVP pożegna się wielu znanych z anteny dziennikarzy. Wielu z nich w ostatnich latach stało się niezwykle rozpoznawalnych. Czy dosięgną ich nowe porządki? Niebawem dowiemy się, jak duże zmiany czekają publicznego nadawcę.

Którego z obecnych dziennikarzy TVP byłoby wam najbardziej żal, gdyby przestał pracować w stacji? Zagłosujcie w naszej sondzie.  ([email protected], fot.: Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL, via Wikimedia Commons)Dziękujemy za przesłanie błędu