Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
18/05/2020 - 07:20

Szturm turystów na Muszynę. Wszystko przez kukabury, pawie, czarne łabędzie

Kukabury chichotliwe zamieszkały w ogrodach na Zapopradziu w Muszynie. Ptaki te i inni ich mieszkańcy w weekend przyciągnęli odwiedzających uzdrowisko. Zwłaszcza, że pogoda dopisała. Spacerowiczami zapełniły się też ponownie Ogrody Sensoryczne na Suchej Górze, a cyklistami ścieżki rowerowe.

To pierwszy sezon, w którym w ogrodach tematycznych, położonych na Zapopradziu w Muszynie, obok nowych ścieżek spacerowych, stawów i posadzonej zieleni pojawiły się nowe atrakcje. Wiosną woliery zasiedliły ptaki, w tym barwne pawie i papugi, kaczki, a stawy czarny łabędź.

Od ostatniego weekendu (16-17 maja) podziwiać można też kukabura chichotliwego, zamieszkującego wschodnią i południowo-wschodnią Australię.

Te atrakcji, a także ładna pogoda spowodowały, że na Zapopradziu pojawiło się wielu spacerowiczów, a także rowerzystów, spragnionych słońca i świeżego powietrza. Rodzinami z dziećmi zapełniła się również Sucha Góra, Ogrody Baśni i Legend. 

Dużą popularnością cieszyły się też muszyńskie ścieżki rowerowe, po których oprócz rowerzystów jeździli rolkarze. 

(MK) fot. aut.

Muszyna: kukabury, pawie, czarne łabędzie przyciągają do ogrodów spacerowiczów
Kukabury chichotliwe zamieszkały w Ogrodach na Zapopradziu w Muszynie. Ptaki te i inni ich mieszkańcy przyciągnęli odwiedzających uzdrowisko. Zwłaszcza, że pogoda dopisała. Zapełniły się również Ogrody Sensoryczne na Suchej Górze.


Dziękujemy za przesłanie błędu