Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
02/05/2021 - 23:55

Śpiewająca majówka, alpaki i odnowiony rynek w Muszynie przyciągnęły turystów

Śpiewająca majówka w ogrodach muszyńskich na Zapopradziu, przyciągnęła w niedzielę (2 maja) wielu spacerowiczów. Zagrała dla nich Kapela Folkowni z Rytra, a kolejną atrakcją parku stały się właśnie alpaki. Turyści podziwiali też świeżo odnowiony rynek, wraz z fontanną oraz zrekonstruowany ratusz.

Pierwsza majowa niedziela przyciągnęła do muszyńskiego parku na Zapopradziu wielu spacerowiczów, którzy nie tylko zachwycali się urokami ogrodów, ale i słuchali dźwięków Kapeli Folkowni z Rytra. To góralsko-lachowski zespół prezentujący folklor górali nadpopradzkich, czarnych górali. Przy ich góralko-łemkowskiej muzyce nogi same rwą się do tańca. 

Na Zapopradziu niezmienną popularnością cieszą się woliery z ptakami, do których w maju dołączyły alpaki. Natomiast w odnowionym centrum miasta można posiedzieć na multimedialnej ławce i podziwiać zrekonstruowany ratusz oraz nową, wielobarwną fontannę. 

Odwiedzający nadpopradzkie uzdrowisko mogli wybrać się na kiermasz rękodzieła, który zagościł przy Dworze Starostów. Stoisko z pojawiło się też w Ogrodach Tematycznych, obok ogródków kawiarnianych na świeżym powietrzu. A już od wtorku, 4 maja otwarte dla zwiedzających będą muszyńskie Ogrody Biblijne, w godzinach od 10 do 18. (MK) fot. aut.

Śpiewająca majówka, alpaki i odnowiony rynek w Muszynie przyciągnęły turystów
Śpiewająca majówka w ogrodach muszyńskich na Zapopradziu, przyciągnęła wielu spacerowiczów. Tym bardziej, że zagrała im Kapela Folkowni, a kolejną atrakcją parku stały się alpaki.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020